مهم‌ترین ویژگی جامعه مهدوی خیرخواهی عامه مردم است

مهم‌ترین ویژگی جامعه مهدوی خیرخواهی عامه مردم است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام شعیب صالحی در یک گفت و گوی رسانه‌ای با بر شمردن ویژگی‌های جامعه مهدوی، اظهار داشت : یکی از مهم‌ترین خصوصیت جامعه مهدوی خیرخواه بودن عامه مردم نسبت به همدیگر است.

وی افزود: خیر خواهی یکی از ویژگی‌های مهمی است که در جامعه‌ای که ولی خدا در آن حکومت  و رهبری می‌کند، قابل مشاهده و ملموس است.

امام جمعه بندر خمیر با تصریح بر این که اگر می خواهیم بالاترین سطح خیر خواهی را مشاهده کنیم باید تاریخ زندگانی اهل بیت علیهم السلام را مطالعه کنیم، بیان داشت: عملکرد حکومت جهانی حضرت امام عصر (عج) نیز به این سمت و سو است.

حجت‌الاسلام صالحی ادامه داد: در عصر غیبت امام مهدی (عج) که در مسیر ایجاد جامعه با رویکرد مهدوی هستیم باید این ویژگی خیر خواه بودن را بیش از پیش گسترش دهیم.

امام جمعه شهرستان بندر خمیر  با برشمردن مصادیق خیر خواه بودن بیان داشت: در عصر حاضر رعایت نکات و دستور العمل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در تجمعات و مجالس عروسی با حجم زیاد از مصادیق خیر خواهی تلقی می شود.

وی بیان کرد: چه زیبا است که به نام و یاد امام عصر (عج) و برای تعجیل در فرج حضرتش، ایثار کنیم و از باب خیر خواهی نسبت به همنوع خود ، گاهی از لذت‌های شخصیه بگذریم و سلامت جامعه را حفظ کنیم.

 

اخبار مرتبط

انقلاب اسلامی راهگشای ایجاد جامعه مهدوی

0 نظر

ارسال نظر

capcha