۵۰ گروه جهادی طی ایام نوروز در قزوین ساماندهی شد

 ۵۰ گروه جهادی طی ایام نوروز در قزوین ساماندهی شد

به گزارش سراج24، محمدرضا بحرانی با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی در نوروز ۱۴۰۰ اظهار کرد: در استان قزوین حدود ۵۰ گروه جهادی در نوروز سازماندهی شده‌اند و این گروه‌ها قرار است در مناطق محروم استان و خارج از استان خدمات رسانی کنند.

وی افزود: عرصه‌های خدمت رسانی این گروه‌ها در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی، اقتصادی و بهداشت و سلامت است و تقریباً هزار نفر از جهادگران ما در این ۵۰ گروه جهادی در حال فعالیت در مناطق محروم هستند.

مسئول حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان قزوین اضافه کرد: حوزه فعالیت گروه‌های جهادی ما در بحث جغرافیای فعالیتشان روستاهای بخش کوهین، بخش طارم سفلی، بخش الموت غربی و استان سیستان بلوچستان و شهرستان آوج است.

وی با بیان اینکه سه گروه جهادی پزشکی و دندانپزشکی نیز در زندان مرکزی مستقر شدند و در حال فعالیت هستند، افزود: درمانگاه دندانپزشکی جهادگران توسط بسیج دانشجویی انجام می‌شود در زندان مرکزی برای زندانیان و خانواده‌های محروم ایشان کار می‌کنیم.

بحرانی ادامه داد: تمام اردوهای جهادی ما براساس شناسایی منطقه و مسائل منطقه انجام می‌شود یعنی این‌ها جغرافیای هدف چندساله گروه‌های جهادی ماست. گروه‌های جهادی، منطقه را شناسایی و مسائل منطقه را بررسی می‌کنند ودر منطقه ۳تا۵ سال ممکن هست حضور داشته باشند و مسائل را حل می‌کنند بعد مناطق دیگر را اضافه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه گروه دانشجویان دانشگاه بین الملل امام خمینی دربخش کوهین روستای شنازن مستقر شدند، اضافه کرد: گروه جهادی دانشگاه فرهنگیان، دانشجو معلمین هستند که در روستای طزرکش بخش کوهین مستقر شدند که علاوه بر کار آموزشی –فرهنگی، مدرسه روستا را نیز تعمیر و تکمیل و شاخه عمرانی نیز دارند.

مسئول حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان قزوین عنوان کرد: این گروه‌ها در حوزه آموزش درسی برای دانش آموزانی که اگر نیاز به رفع اشکال داشتند در ایامی که آموزش صرفاً مجازی بوده به صورت خصوصی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خدمت رسانی می‌کنند.

وی ادامه داد: نیروهای جهادی دانشگاه بین الملل کار تعمیر وتکمیل خانه محروم را انجام می‌دهند و در کنار کار جهادی کار تربیتی و تشکیلاتی را برای دانشجویان خودشان انجام می‌دهند.

بحرانی گفت: یک گروه طلبه خواهر از منطقه بوئین زهرا نیز به روستای بروق آوج اعزم شده‌اند تا کار فرهنگی و تربیتی انجام دهند. همچنین گروه جهادی بنیان مرصوص در منطقه الموت غربی مستقر شدند و آنجا خدمت رسانی می‌کنند.

وی افزود: تیم جهادی دانشجویان قزوین متشکل از ۵۰ نفر از دندانپزشکان، متخصصان و پزشکان و پرستاران و متخصصین پزشکی در زندان مرکزی مستقر شدند تا خدمات دندانپزشکی در همه حوزه‌ها اعم از کشیدن دندان، جرمگیری، ترمیم دندان و عصب کشی وهمه مواردی که در حوزه تخصصی دندانپزشکی نیاز است را به زندانیان ارائه دهند.

مسئول حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان قزوین در پایان بیان کرد: برای زنان زندانی نیز متخصصانی برای درمان در زندان حضور دارند تا خدمات مناسب را ارائه کنند.

اخبار مرتبط

اجرای طرح «سلام همسایه» در ۱۵ محله استان قزوین

برنامه سروش آسمانی برگ زرینی در کارنامه صدا و سیمای استان قزوین

مردم به نذورات فرهنگی روی بیاورند

0 نظر

ارسال نظر

capcha