توزیع ۱۰۰ بسته معیشتی بین خانواده های کم درآمد در شهر همدان

توزیع ۱۰۰ بسته معیشتی بین خانواده های کم درآمد در شهر همدان

به گزارش سراج24، علی خودمند با اشاره به توزیع ۱۰۰ بسته معیشتی بین خانواده‌های کم برخوردار، اظهار کرد: این خانواده‌ها از ابتدای سال ۹۹ با شیوع بیماری کرونا توسط شورای مرکزی هیئت شناسایی شده بودند و همچنان تحت پوشش هیئت قرار دارند.

وی با بیان اینکه با شیوع بیماری کرونا هیئت رضوان الجواد (ع) رویکرد جدیدی را تجربه کرد، ادامه داد: علاوه بر برگزاری مراسم مذهبی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی در مناسب‌های مختلف یکی از مأموریت‌های اصلی هیئت است.

مسئول هیئت رضوان الجواد (ع) ادامه داد: ابتدای سال بود که رهبر معظم انقلاب فرمان رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه را صادر کردند و ما هم در مناسبت‌هایی که هیئت هرساله بهترین مراسم خود را می‌گیرد، اقدام به تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی برای خانواده‌های آسیب دیده از بیماری کرونا کردیم.

خودمند با اشاره به اینکه اولین مرحله شب قدر ماه مبارک رمضان سال گذشته بود که ۲۰۰ بسته غذایی تهیه و توزیع شد، افزود: مرحله بعدی شب شهادت امام جواد (ع) بود که ۱۱۰ بسته غذایی تهیه و توزیع شد، مرحله سوم در روز عید بزرگ غدیر بود که هزار پرس غذای گرم به همراه تعداد محدودی بسته غذایی توزیع شد و مرحله چهارم به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) همزمان با شب یلدا ۶۹ بسته به نیابت حروف ابجد حضرت توزیع شد.

وی اضافه کرد: در مرحله آخر هم ۱۰۰ بسته معیشتی نوروزی همزمان با اعیاد شعبانیه تهیه و توزیع شد که در هر مرحله بسته‌های فرهنگی هم به عنوان هدیه هیئت همراه با بسته‌های غذایی برای خانواده‌ها تدارک دیده شد.

مسئول هیئت رضوان الجواد با بیان اینکه شرایط موجود باعث کم شدن تعداد مراسم هیئت شده است، اظهار کرد: شعار ما همیشه این بوده است که هیئت تعطیل نیست و حتی می‌توانم بگویم شرایط موجود می‌تواند برای هیئت یک فرصت باشد تا وجهه مردمی بودن آن بیشتر مشخص شود، در این مدت هیئت‌ها تعطیل نبودند بلکه با اهدای بسته‌های مومنانه متبرک به نام اهل بیت به فکر خانواده‌های کم برخوردار بودند.

خودمند ادامه داد: حتی یک اتفاق خوب دیگر هم که برای هیئات شهرمان افتاد این بود که شرایط موجود باعث شد بستر رسانه‌ای آنها را تقویت شود تا بتوانند مراسم خودش را با کیفیت بیشتر هم به صورت حضوری و هم به صورت مجازی برگزار کنند.

وی برگزاری مشترک برنامه را فرصتی دیگر دانست و اضافه کرد: زمینه برگزاری مراسم مشترک با رعایت نکات بهداشتی فراهم شده است به عنوان مثال هیئت رضوان الجواد در اعیاد شعبانیه در نظر دارد از شام ولادت حضرت علی اکبر تا شام نیمه شعبان به مدت پنج شب در عباسیه جولان همدان میزبان ۱۵ هیئت جوان شهرمان باشد که هر شب از سه هئیت دعوت شده است تا با مداح و اعضایشان در عباسیه جولان حضور یابند

مسئول هیئت رضوان الجواد گفت: وقتی قبل از محرم سال ۱۳۹۹ رهبر معظم انقلاب فرمودند مراسم مذهبی باید بر اساس دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا باشد ما شاهد بودیم که اکثر قریب به اتفاق هیئت‌ها مراسم محرم خودشان را بر طبق تصمیمات ستاد گرفتند، حتی با وجود سختی‌های فراوان برگزاری مراسم در فضای باز، ما مراسم دهه محرم هیئت خود را در محوطه باز استخر عباس آباد برگزار کردیم.

خودمند تصریح کرد: بر خلاف آن چیزی که برخی از روی دشمنی با بیرق اهل بیت می‌گویند که هیئتی‌ها این گونه مسائل را رعایت نمی‌کنند اتفاقاً این افراد دیگری هستند که با برگزاری انواع مهمانی‌ها و پارتی‌های خلاف قانون موجب شیوع بیماری می‌شوند.

وی تاکید کرد: هر اتفاقی هم بیفتد شاید روش‌ها، قالب‌ها و ابزارها تغییر کند اما تعظیم شعائر حسینی تعطیل شدنی نیست.

اخبار مرتبط

توزیع بیش از ۲ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان چادگانی

توزیع ۱۳ هزار بسته معیشتی از ابتدای کرونا توسط طلاب بسیجی اصفهان

توزیع ۲۸ هزار بسته معیشتی موقوفات بین عزاداران حسینی در مازندران

0 نظر

ارسال نظر

capcha