هشدار آیت الله مدرسی نسبت به توطئه دشمنان در کشورهای اسلامی

هشدار آیت الله مدرسی نسبت به توطئه دشمنان در کشورهای اسلامی

به گزارش سراج24، آیت الله سید محمد تقی مدرسی از مراجع تقلید طی سخنانی نسبت به فتنه بزرگی که ملت‌های منطقه با آن رو به رو هستند هشدار داد و گفت: علاوه بر مشکل بیماری و ویروس همه‌گیر کرونا، سقوط ارزش پولی و توطئه دشمن با هدف ایجاد تفرقه و درگیری‌های خونین در کشورهای اسلامی جریان دارد.

وی راه مقابله با این‌توطئه‌ها را اتحاد ملت‌های منطقه و مقاومت برشمرد و گفت: تنها راه زندگی با کرامت و مأیوس کردن دشمن، یک‌پارچه‌شدن ملت‌های مسلمان است. در غیر این صورت دشمن بر ما سلطه می‌یابد.

این‌مرجع تقلید تدبر در نص آیات قرآن و کلمات معصومین علیهم السلام و نیز عبرت گرفتن از گذشته ملت‌های مختلف را راه تقویت امت و ایجاد نقشه راهی در جهت مقاومت توصیف کرد و افزود: توکل بر خداوند متعال که منشأ خیر و فضیلت است، اولین رکن مقاومت و کلید رهایی از فشار و پشت سر گذاشتن چالش‌ها است و هیچ نیرویی یارای نیروی توکل نیست.

آیت‌الله مدرسی، دومین رکن مقاومت را اعتدال در امور اقتصادی برشمرد و گفت: افراد باید برای زندگی اقتصادی خود برنامه‌ریزی کنند و از تجملات دوری کنند. همچنین در برابر توطئه دشمن که خواستار سلب عزت و اشغال سرزمین‌های اسلامی است، هوشیار باشند. توسعه صنعت و تولید، سومین رکن مهم مقاومت است. به طوری که تولید از مصرف پیشی بگیرد. دشمن می‌خواهد مسلمانان پیشرفت نکنند و همواره مصرف‌کننده تولیدات دیگران باشند. معادن و مواد خام را با قیمتی ناچیز از چنگ مسلمانان درمی‌آورند و تولیدات خود را با قیمت‌های گزاف به خودشان می‌فروشند.

وی چهارمین رکن مهم مقاومت را نشاط و فعالیت در راه تحقق اهداف برشمرد و گفت: دنیا محل استراحت نیست بلکه باید سعی و تلاش و رقابت کرد و از گذشته امت‌های پیشین عبرت گرفت، به خصوص از نهضت عاشورا که درس مقاومت در برابر سختی‌ها و موانع با تمام قدرت و صلابت است.

اخبار مرتبط

کشورهای اسلامی برابر دنیای غرب منفعل نباشند

برپایی محافل قرآنی در ماه رمضان با حضور قاریان کشورهای اسلامی

شهادت حاج قاسم انگیزه برای مقابله با دشمنان را تقویت کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha