خانواده‌های زندانیان نباید در شب عید فراموش شوند

خانواده‌های زندانیان نباید در شب عید فراموش شوند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم روز پنج شنبه در دیدار مدیر زندان مرکزی تبریز با وی، اظهار کرد: مجازات یک موضوع شخصی است و ارتباطی به خانواده‌های زندانیان ندارد و این خانواده‌ها باید حمایت شوند.

وی گفت: فعالیت‌های خوب، مؤثر اصلاحی، تربیتی و ارائه آموزش‌های قرآنی، فرهنگی و برنامه‌های توانمندسازی و حرفه آموزی به زندانیان بسیار مفید و مؤثر است و می‌تواند گام‌های مؤثری را در تربیت زندانیان برای بازگشت عزتمندانه به جامعه داشته باشد.

امام جمعه تبریز افزود: مجموعه سازمان زندان‌ها متولی اصلاح و باز پروری مجرمان و کمک کار بازگشت عزتمندانه به جامعه است که تحقق این هدف ارزشمند در زندان مرکزی تبریز در وضعیت خوب و قابل تقدیری قرار دارد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: برنامه ریزی و تمهید مقدمات برای بازگشت عزتمندانه زندانیان به جامعه نیازمند فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی و برنامه‌های اشتغال، حرفه آموزی و تحت پوشش قرار دادن زندانیان آزاد شده توسط دستگاه‌های متولی و مربوطه است و باید علاوه از سازمان زندان‌ها سایر نهادها و دستگاه‌های متولی نیز برای افرادی که از زندان آزاد می‌شوند برنامه‌ریزی مدون داشته باشند.

امام جمعه تبریز ادامه داد: گروه‌های جهادی، خیران و اهالی صنعت می‌توانند با نقش آفرینی مؤثر در این حوزه چرخه اصلاح و بازپروری را به نتیجه رسانده و مانع بازگشت مجدد افراد به سوی بزه، جرم و زندان شوند.

مدیر زندان مرکزی تبریز نیز در این دیدار گفت: به برکت حمایت و پشتیبانی گروه‌های جهادی خیران و مسئولین عالی قوه قضائیه در استان و مدیرکل زندان‌های آذربایجان شرقی در بخش‌های مختلف شاهد درخشش فعالیت‌ها در حوزه زندانبانی هستیم به طوری که علاوه از شاخص بودن در موضوع حفظ قرآن، نهج البلاغه و آموزش‌های عمومی عقیدتی و مدرسه‌ای در سطح زندان‌های کشور موفق شده‌ایم.

حمید عباس زاده اظهار کرد: برای عملیاتی کردن سیاست‌های تحولی قوه قضائیه ۵۹ درصد از زندانیان را زیر پوشش برنامه اشتغال و حرفه آموزی قرار دهیم که این رقم ۹ درصد هم بیشتر از تکلیف سازمانی بوده است.

اخبار مرتبط

توزیع بیش از ۲ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان چادگانی

۱۱ هزار سبد کالایی بین نیازمندان استان بوشهر توزیع می‌شود

مشارکت هیئت های مذهبی یزد در آزادی زندانیان

0 نظر

ارسال نظر

capcha