دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

اقتصاد بومی در کشور باید توسعه یابد

اقتصاد بومی در کشور باید توسعه یابد

به گزارش سراج24، محسن رضایی در نشست با مدیران دستگاه‌های اجرایی حوزه اقتصادی استان بوشهر اظهار داشت: سال آینده سیاست‌های کلی برنامه هفتم کشور به مجلس و دولت ابلاغ می‌شود و در سال ۱۴۰۱ نخستین سال اجرای برنامه هفتم است.

وی با اشاره به اینکه باید جهشی در حوزه اقتصادی ایجاد شود تا اقتصاد ما سر و سامان بگیرد افزود: در آینده باید دولتی متفاوت با دولت‌های گذشته داشته باشیم و عمدتاً به برنامه‌های اقتصادی فرهنگی توجه شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر لزوم تدوین آئین‌نامه سند دریامحور بر اساس برنامه اقتصاد ملی تاکید کرد: مرکزیت‌گرایی اقتصاد ملی انحراف جدی در اقتصاد ملی ایران ایجاد کرد و اقتصاد دریا کمتر مورد توجه قرار گرفته و سیاست استعماری انگلیس است.

وی با تاکید بر اینکه طی سه چهار دهه اخیر باید بهترین ریل‌ها و جاده‌ها به سواحل ایجاد می‌شد که به‌عنوان زیرساخت تجاری قرار می‌گرفت افزود: توسعه حمل‌ونقل تجاری دریامحور یک ضرورت برای کشور است.

رضایی با بیان اهمیت سیاست دریامحور در بخش‌های تجارت دریایی و زیست‌فناوری تصریح کرد: استان ساحلی بوشهر می‌تواند نقش پیشگامان را خودش ایفا کند و این تحولات از نظر گسترش بنادر، خط ریلی و ارتباط با دیگر کشورها باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه پیشکرانه مطلوب ایران کشورهای حوزه خلیج فارس است و وضعیت پسکرانه خلیج فارس را چند برابر می‌کند افزود: ه بوشهر با استان‌های توانمند صنعتی اصفهان و فارس می‌تواند با خط ریلی وصل شود که باید عقب‌ماندگی تاریخی این استان جبران شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر توسعه اقتصاد بومی در سطح کشور تاکید کرد و ادامه داد: اقتصاد ملی و تخریب اقتصاد بومی از ۱۰۰ پیش بنا گذاشته شده است و دولت‌ها نتوانسته‌اند اقتصادهای بومی را تقویت و آباد کنند.

وی بیان کرد: شرایط بسیار حساسی در دهه پنجم انقلاب اسلامی دارایم و باید در این دهه اقتصاد بومی جایگزین اقتصاد ملی شود چراکه اقتصاد بومی تحت‌الشعاع اقتصاد ملی تضعیف شده است.

رضایی با تاکید بر تحقق ایجاد ایالت‌های اقتصادی تصریح کرد: ساختار ملی اقتصادی باید متحول شود و اقتصاد ملی نباید از طریق اقتصاد بومی آباد شود و باید اقتصادهای بومی از طریق اقتصاد ملی آباد شوند.

اخبار مرتبط

آیت الله حسینی بوشهری درگذشت استاد حسین فرج نژاد را تسلیت گفت

سند جامع مساجد استان بوشهر تدوین شد

۲ شهید شاخص استان بوشهر معرفی شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha