معاون ارتباطات و امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

بانوان تمدن سازان اسلامی هستند

بانوان تمدن سازان اسلامی هستند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سید محمد واحدی ظهر چهارشنبه در دیدار با مدیران و معاونان مدارس علمیه خواهران استان سمنان به میزبانی سالن بنت‌المصطفی مدرسه عصمتیه سمنان ضمن بیان اینکه حوزه‌های علمیه خواهران در اخلاق و گسترش فضای معنوی و اصلاح مشکلات تربیتی کشور نقش مؤثر دارند، ابراز داشت: بر همین اساس ۵۰۰ مدرسه حوزه علمیه خواهران در کشور فعال است.

وی از بانوان به‌عنوان تمدن سازان اسلامی یادکرد و افزود: بانوان اگر نقش اثرگذاری خود را بدانند قطعاً این تمدن اسلامی در جهان گسترش بیشتری خواهد یافت لذا مراکز علمیه خواهران در تربیت این جامعه و عالم کردن آن‌ها قدم‌های مؤثری برداشته است.

معاون ارتباطات و امور حوزه‌های علمیه خواهران بابیان اینکه نقش‌آفرینی تمدن سازی به‌صورت مستقیم از طریق تربیت طلبه‌های عالم و نقش‌آفرینی غیرمستقیم از طریق تربیت طلبه‌هایی که دیگران را مورد آموزش قرار دهند، انجام می‌شود، ابراز داشت: با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌ها تلاش حوزه‌ها نیز در راستای ارتقا تمدن سازی بوده است.

واحدی بابیان اینکه ارتقای سطح کیفی مدارس حوزه علمیه و توسعه فعالیت‌های فرهنگی در دستور کار است، تصریح کرد: باید این نکته را در نظر گرفت که مبارزه با جهل از راه علم می‌گذرد لذا برای تمدن سازی نیز ابتدا می‌بایست برای نقش‌آفرینی و آموزش جامعه بانوان تلاش کرد.

وی بابیان اینکه استان سمنان ۱۲ مدرسه علمیه خواهران دارد، افزود: حوزه علمیه خواهران استان سمنان توانمندی بسیار خوبی دارد که می‌توان از این ظرفیت به نحو مطلوب در راستای جریان تمدن سازی اسلامی بهره برد.

اخبار مرتبط

«آب» مهم‌ترین خواسته فرزندان کویر از رئیس‌جمهور

گردهمایی «بانوان دلسوخته در فراق مشایه» در شیراز برگزار شد

انجام ۳ هزار فعالیت ویژه هفته دفاع مقدس در سمنان

0 نظر

ارسال نظر

capcha