امام حسین(ع) درس عزتمندی در حکومت دینی را به جهانیان آموخت

امام حسین(ع) درس عزتمندی در حکومت دینی را به جهانیان آموخت

به گزارش24، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه، میلاد حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار، اظهار کرد: حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با مبارزه پیروزمندانه با کفر و طاغوت زمان، حکومت عزتمندانه را به جهانیان معرفی کرد.

وی زندگی سراسر معنویت آن حضرت را الگوی جوانمردی و ایثار معرفی کرده و بر ضرورت توسعه آموزه‌های دینی بر پایه زندگی ائمه معصومین (ع) در زندگی تاکید کرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را مبارز راستین کفر و طاغوت و شهید راه دفاع از اسلام معرفی کرد و گفت: حضرت امام حسین (ع) با مبارزه پیروزمندانه با دشمنان اسلام، حکومت عزتمندانه را به جهانیان معرفی کرد و تکلیف را در پیروی از حق بر مسلمین روشن ساخت.

وی ائمه معصومین (ع) را الگوی کامل سبک زندگی اسلامی دانست و افزود: بعد از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله اسوه‌های امت، امامان معصوم علیهم السلام و اهل بیت آن حضرت می‌باشند، و یکی از این اسوه‌ها، سرور شهیدان، حسین بن علی علیه السلام است، از این جهت لازم است شیعیان با اوصاف و ویژگی‌های آن بزرگوار آشنا شده و خود را با او همرنگ کنند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد: خدمت گزاری یکی از اصول مهم در حکومت داری حسین بن علی علیه السلام بود به طوری که اندیشه سازی امام حسین علیه السلام نه تنها انفاق و خدمت گزاری را در جامعه آن روز به نحو احسن و اعلی انجام می‌داد بلکه تلاش داشت اندیشه عالی و دیدگاه بلند خویش را درباره خدمت رسانی به جامعه اسلامی القا کند و تا کنون این امر در مکتب اسلام ساری و جاری است.

حجت‌الاسلام جعفرزاده، افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دفاع از کشور، چنان ایثار، فداکاری و رشادت به خرج داده که امام خمینی (ره) پس از گذشت دو سال از تشکیل آن، فرمودند؛ «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود».

وی به نقش مهم سپاه، در عرصه سازندگی اشاره و خاطرنشان کرد: اقدامات موفقیت‌آمیز مهندسی رزمی سپاه در جنگ تحمیلی مسئولان کشور را بر آن داشت تا در دوره سازندگی و پایان جنگ نیز از توان مهندسی نیروی ارزشمند در راه سازندگی کشور استفاده کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، سپاه پاسداران را مدافع ارزش‌های والای انقلاب اسلامی و کشور دانست و بیان کرد: در موقعیت‌های مختلفی که سپاه وارد میدان فعالیت شد، پیشرفت‌های چشم‌گیری برای کشور به ارمغان آورد و خوداتکایی و استقلال را به اثبات رساند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده، سپاه را حافظ منافع ملت ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف عنوان و تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی از اقتدار سپاه در منطقه بسیار هراسان هستند و از این رو هجمه‌های مختلفی را علیه این سازمان مردمی و انقلابی به راه انداخته‌اند.

وی گفت: همواره الگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای تأمین امنیت کشور و حفظ ارزش‌های دینی و انقلابی، قیام حماسی عاشورا بوده و به همین علت در تقویم کشور سالروز ولادت سومین پیشوای شیعیان عالم روز پاسدار نامگذاری شده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در پایان، بر الگوگیری از مکتب حسینی تاکید کرد و افزود: برای الگوگیری از اسوه‌های حسنه، ائمه معصومین (ع)، باید به جهات اسوه بودن آنان توجه داشت؛ حسین بن علی علیهماالسلام یکی از این اسوه هاست؛ در حقیقت الگوگیری از سیدالشهداء، برای آنست که زندگی سعادتمند و خداپسندانه در بعد فردی، خانوادگی و اجتماعی داشته باشیم.

اخبار مرتبط

دوره مجازی شبهه پژوهی حکومت دینی برگزار می‌شود

اصلی‌ترین مسیر اربعین، سالها در بند وعده‌های پوچ

هیأت‌های مذهبی در توسعه محبت مردم به امام حسین(ع) نقش‌آفرینی داشتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha