۱۸ بقعه استان مرکزی میزبان طرح نوروزی و آرامش بهاری است

۱۸ بقعه استان مرکزی میزبان طرح نوروزی و آرامش بهاری است

به گزارش سراج24 و به نقل از روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، حجت الاسلام عبدالله واحدی اظهار کرد: این طرح معنوی از ۲۸ اسفندماه جاری آغاز تا ۱۳ فروردین ماه جاری ادامه دارد که تمامی این برنامه‌ها با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهند شد.

وی ادامه داد: طرح آرامش بهاری با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی در ۱۸ بقعه شاخص استان در تمامی شهرستان‌های ۱۱ گانه استان برگزار می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: برگزاری این آئین لحظه تحویل سال با برگزاری آئین‌های مذهبی با سخنرانی‌های وعاظ برجسته، برپایی خیمه‌های معرفت، برپایی ایستگاه‌های سلامت با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی استان، اقامه نماز جماعت، راه اندازی دفاتر پاسخ به مسائل شرعی، فضاسازی و نصب تابلوهای نمایشگاهی از مهمترین برنامه‌های این آئین است.

واحدی خاطر نشان کرد: ۱۸ مبلغ در طرح آرامش بهاری در ۱۸ بقعه متبرکه مستقر هستند که ۱۱ نفر از این تعداد بومی و بقیه از حوزه علمیه قم اعزام‌شده اند.

وی برنامه‌های اعیاد شعبانیه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی را ۱۱۹ مورد عنوان کرد و گفت: توزیع بیش از سه هزار بسته معیشتی، غبارروبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدا، راه اندازی کاروان‌های شادی و قرائت دعای ندبه از مهمترین برنامه‌های این ایام است.

اخبار مرتبط

یازدهمین مرحله رزمایش مواسات در نوروز 1400

امداد رسانی به ۵هزار و ۳۰۲ نفر در طرح نوروزی اورژانس خراسان جنوبی

توزیع ۲۰ هزار ماسک و اقلام بهداشتی در اماکن متبرکه در ایام نوروز

0 نظر

ارسال نظر

capcha