انقلاب اسلامی راهگشای ایجاد جامعه مهدوی

انقلاب اسلامی راهگشای ایجاد جامعه مهدوی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا عسکری با اشاره به تشکیل بنیاد از سال ۸۹ در استان البرز اظهار کرد: بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) در استان‌های کشور زیر نظر ولی فقیه، تحت عنوان شورای سیاست‌گذاری بنیاد فعالیت می‌کند و در این ۱۰ سال فعالیت‌های چشمگیری داشته‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه مهدویت و انتظار پشتوانه روایی، عقلی، فلسفی و سیاسی دارد افزود: آموزه انتظار یک ظرفیت بین‌الادیانی است و می‌تواند دل‌ها و افکار را نزدیک به هم کند و یک راه در کنار دیگر راه‌ها نیست و تنها راه برای رسیدن به کمال است.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان البرز ادامه داد: برای رسیدن به جامعه مهدوی نیازمند برنامه هستیم و معتقدیم در انقلاب اسلامی طی این ۴۰ ساله اتفاقات خوبی افتاده است.

وی انقلاب اسلامی را بسیار راهگشا در تحقق جامعه مهدوی عنوان کرد و اظهار داشت: باید نسبت به آینده برنامه‌های گسترده‌تری شکل بگیرد تا بتوانیم به آرمان‌های جامعه انقلابی و مهدوی نزدیک‌تر شویم.

عسکری تصریح کرد: در بنیاد کشور بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب مهدویت برای اقشار مختلف طراحی و آماده شده و ۲۵۰ عنوان کتاب ویژه نوجوانان و جوانان موجود داریم.

شرکت بیش از ۱۰ هزار نفر در دوره‌های بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) البرز

وی یادآور شد: امیدواریم تمام کسانی که در این عرصه قدم برداشتند با قوت بیشتری حرکت کنند تا بتوانیم مروج و توسعه‌دهنده فرهنگ مهدویت بیش از پیش باشیم.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان البرز در خصوص برنامه‌های اجرایی در حوزه مهدویت گفت: در استان البرز طی ۱۰ سال بیش از ۱۰ هزار نفر در دوره‌های ما شرکت کردند و بقاع متبرکه و مساجد یاری‌گر ما در برگزاری دوره‌های مختلف بودند.

وی همچنین از برگزاری دوره‌های تربیت مربی مهد و پیش‌دبستانی و برای عموم مردم و اعزام کارشناس به مراکز علمی و عمومی، برگزاری جلسات پرسش و پاسش و گفتمان خبر داد.

عسکری با اشاره به اینکه در جامعه مهدوی نیاز به نقشه راه داریم در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به رویکرد ایجاد جامعه مهدوی پرداختند تا بتوانیم برای شکل‌گیری تمدن اسلامی رو به جلو حرکت کنیم.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

سردار فدوی: دفاع مقدس الگوی مقابله با توطئه‌های دشمنان است

حرکت جهانی انقلاب اسلامی تداوم می‌یابد

0 نظر

ارسال نظر

capcha