نسخه شفابخش آلام جامعه تمسک به فرهنگ ایثار و شهادت است

نسخه شفابخش آلام جامعه تمسک به فرهنگ ایثار و شهادت است

به گزارش سراج24، «احمد حاجی‌زاده» رئیس ستاد کنگره شهدای استان قم در مراسم رونمایی از آثار حجمی سرداران شهید مقاومت که در تالار موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قم برگزار شد، اظهار داشت: حضور پرشور مسئولان استانی و پیشکسوتان دفاع مقدس در محفلی که به یاد شهدا برپا شده، بر شکوه و عظمت مراسم افزوده است.

وی با اشاره به اینکه ایام حاضر، سالروز حرکت کاروان سیدالشهدا (ع) از مدینه به کربلاست، خاطرنشان کرد: ما باید از نهضت عاشورا درس بگیریم و حق و باطل را بشناسیم و بدانیم بین حق و باطل هیچ راه میانه‌ای وجود ندارد.

حاجی‌زاده گفت: یکی از برکات انقلاب اسلامی تربیت سرداران بزرگی چون شهید حاج قاسم سلیمانی است که علی‌رغم گریز از شهرت و نام‌آوری، چنان عظمتی یافت که جهان در برابرش سر تعظیم فرود آورد.

وی با تشریح شاخصه‌های مکتب سردار سلیمانی افزود: اسلام ناب، اخلاص، دنیاگریزی، امتزاج سیاست و دیانت، پای‌بندی به مبانی دین، مطیع امر ولایت بودن و امر به معروف و نهی از منکر، از جمله ویژگی‌های مکتب سردار سلیمانی است.

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای قم تاکید کرد: امروز نسخه شفابخش درد‌های جامعه تمسک به سبک زندگی شهد و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت است و لذا باید سبک زندگی شهدا را بشناسیم.

وی گفت: اینکه یک نوجوان بسیجی در اسارت به خانم خبرنگار تذکر حجاب می‌دهد، از مصادیق فرهنگ ایثار و شهادت است که باید ترویج شود.

حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: دستگاه‌های خاصی در استان در موضوع نشر فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت در کنار ستاد کنگره ملی شهدا تلاش می‌کنند و بخصوص شهرداری و شورای اسلامی شهر قم که با اقداماتی، چون برگزاری یادواره‌های شهدا، تبدیل منازل شهیدان زین‌الدین و کلهری به نام خانه موزه شهدا، مشارکت جدی در ساخت یادمان شهدا و کمک مالی به تولیدات کنگره شهدا در این زمینه یاری‌گر شهرداری و پیشتاز بوده‌اند.

رئیس ستاد کنگره شهدای استان قم عنوان کرد: به پاس خدمات مؤثر شهرداری در زمینه پرداختن به آرمان‌های شهدا، بالاترین نشان خدمت کنگره ملی شهدا به شهردار قم اهدا می‌شود.

اخبار مرتبط

مقاومت تنها راه امت اسلام در برابر رژیم صهیونیستی است

شهید طلبه ای که پیکرش ۱۳ ماه بعد از شهادت سالم بود

مردم فلسطین اهل شهادت و مقاومت هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha