جنس هنر ایثارگرانه است

جنس هنر ایثارگرانه است

به گزارش سراج24، عبدالله بحرالعلومی در نشست خبری عوامل فیلم پیرمردها نمی‌میرند در سینما انقلاب اردبیل اظهار کرد: خوشحال هستیم که مقارن با اعیاد شعبانیه از فیلم سینمایی پیرمردها نمی‌میرند به عنوان اثر فاخر سینمایی از خطه استان اردبیل رونمایی شده و اکران آن را در سینماهای استان و کشور شاهد هستیم.

وی موفقیت بزرگ در عرصه فرهنگ و هنر را در سایه تعامل، همکاری و سخت‌کوشی یادآور شد و تصریح کرد: جنس هنر، جنس ایثارگرانه و فداکاری است و هر کس در این عرصه ورود پیدا کرده قطعاً تمام همت خود را به کار گرفته تا اثری شایسته و مقبول مردم ارائه کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل یاد و خاطره مرحوم رسول ملاقلی‌پور کارگردان معروف سینمای ایران را گرامی داشت و گفت: ما به وجود چنین بزرگانی در سینمای کشور از خطه استان اردبیل افتخار می‌کنیم و امیدواریم کارگردانان جوان و نوظهور مقطع کنونی نیز با الهام از چنین کارگردانانی بتوانند آثار فاخر، شایسته و جهانی تولید و روانه بازار کنند.

بحرالعلومی به تعدد سوژه‌های اجتماعی، تاریخی، فرهنگی و… در کهن شهر اردبیل اشاره کرد و افزود: کارگردانان، تهیه‌کنندگان و نویسندگان باید از این سوژه‌ها در جهت تولید آثار شایسته استفاده کنند تا ما بتوانیم در عرصه ملی و حتی بین‌المللی کارگردانان، تهیه‌کنندگان و بازیگران مشهور و فرهیخته‌ای را داشته باشیم.

وی با قدردانی از تولید فیلم سینمایی پیرمردها نمی‌میرند با سخت‌کوشی عوامل تولید این اثر ارزشمند خاطر نشان کرد: استعداد خوبی در کارگردانی این اثر ارزشمند به چشم می‌خورد که قطعاً در سال‌های آینده از رضا جمالی در عرصه هنر بیشتر خواهیم شنید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل اضافه کرد: در کنار ایثارگری و گذشتی که در ذات هنر وجود دارد در این عرصه نظم و انضباط و هارمونی حرف اول و جدی را می‌زند که قطعاً یک هنرمند با سازگاری عناصر به کار رفته می‌تواند اثری ماندگار خلق کند.

بحرالعلومی بیان کرد: انتظار می‌رود در عرصه فرهنگ و هنر استان در سایه یکدلی در سال ۱۴۰۰ شاهد تحولاتی عظیم در همه حوزه‌ها باشیم که قطعاً موفقیت‌ها و پیروزی‌ها در عرصه‌های داخلی و برون مرزی مرهون این همراهی و تعامل خواهد بود.‌

اخبار مرتبط

تحقق گام دوم انقلاب با حمایت از نخبگان محقق می شود

خوشنویسان کشور به جشنواره جهانی پیامبر رحمت(ص) دعوت شدند

شناسایی و انهدام تیم ۵ نفره ضدانقلاب در کردستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha