مشارکت حداکثری در انتخابات ضامن اقتدار کشور است

مشارکت حداکثری در انتخابات ضامن اقتدار کشور است

به گزارش سراج24، ماموستا فایق رستمی در همایش ائمه جمعه استان کردستان و بزرگداشت هفته سربازان گمنام و انتخابات 1400 در سنندج، با زنده نگهداشت یاد و خاطر شهدا، اظهار کرد: امنیت مهمترین سرمایه هر جامعه‌ای است و امنیت امروز کشور ما حاصل تلاش نیروهای امنیتی به ویژه سربازان گمنام است.

وی خاطرنشان کرد: سربازان گمنام در طول پیروزی انقلاب در مسیر خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان به خوبی نقش‌آفرینی داشته‌اند.

امام جمعه سنندج گفت: امنیت ضامن توسعه و پیشرفت در هر منطقه و کشوری و آشوب و ناامنی در جامعه موجب عقب افتادگی و جلوگیری از توسعه و آبادانی می‌شود.

وی اظهار کرد: شاهد بوده‌ایم هرجا دشمن وارد کشوری شده آن را ناامن کرده و به بدترین شکل ممکن مردم را به خاک و خون کشیده و خسارت‌های فراوانی به زیرساخت‌های آن کشورها وارد کرده است.

ماموستا رستمی عنوان کرد: زیرساخت کشورهایی مانند سوریه، لبنان، فلسطین و سایر کشورهای مسلمان توسط دشمنان اسلام از بین رفته با سال‌ها تلاش و هزینه‌های هنگفت جبران نمی‌شود.

وی در ادامه به موضوع چهارشنبه آخر سال و برنامه چهارشنبه سوری که امروز به عنوان یک فرهنگ غلط در جامعه رواج پیدا کرده است، گفت: این حرکت‌ها به جز ضرر و زیان برای جامعه ما فایده‌ای ندارد و با فرهنگ ارزشی مردم کردستان همخوانی ندارد.

وی اضافه کرد: در کنار امنیت سلامت جامعه، امنیت کشور از دیگر مولفه‌های مهمی است که خداوند برای تحقق آن انسان‌هایی را مامور می‌کند تا با گذشت و ایثار امنیت جامعه را تامین کنند.

امام جمعه سنندج اظهار داشت: پیامبر خدا می‌فرماید دو نعمت بزرگ امنیت و سلامت وجود دارد که انسان‌ها تا زمانی آنها را از دست ندهد اهمیت این نعمت‌ها را درک نمی‌کند.

وی از سلامتی و امنیت بزرگترین نعمت‌های الهی نام برد و افزود: اگر امنیت هم وجود نداشته باشد ناموس، شرف و مملکت ما دچار آسیب‌های جبران ناپذیر می‌شود دشمن تمام توان خود را برای ایجاد ناامنی در جوامع اسلامی به کار گرفته است.

وی در ادامه به اهمیت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و پیام آن به جهان گریزی زد و گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات رای دادن به عمران، آبادی، آزادی، مردم سالاری، نظارت بر مسئولین، حفظ انقلاب و ارزش دادن به خون شهدا و حفظ امنیت و رساندن کشور به تعالی در حوزه‌های مختلف است.

وی اضافه کرد: خداوند تبارک و تعالی در دو سوره مبارکه به اهمیت مشارکت اشاره و همه انسان‌ها را به مشورت و شور دعوت می‌کند و کشور اسلامی بر چهار اصل مهم و رکن رکین استوار است که مشورت یکی از مهمترین این ارکان است.

امام جمعه سنندج برخورداری از قدرت ایمان، شجاعت و امانت‌داری را از ویژگی‌های یک زمام‌دار و رئیس جمهور نام برد و گفت: برخورداری از ایثار و فداکاری برای دفاع از کیان و مملکت، عادل بودن، اخلاق و متانت، مسئولیت‌پذیری و شناخت وظایف و عمل به وعده‌ها از دیگر ویژگی‌های مهم یک رئیس جمهور و یا نماینده خوب است.

وی در پایان به نقش علما در جامعه گریزی زد و گفت: بعد از پیامبر الهی این علما بودند که مردم را به امر به معروف و نهی از منکر و دوری از گناهان دعوت می‌کنند.

ماموستا رستمی اذعان کرد: علما و روحانی پزشک جسم و روح و محور آشنایی با دین خدا و محور وحدت و مودت بین مسلمین و قدرت تاثیرگذار اجتماعی و دعوت کننده جامعه به سوی امنیت و آرامش هستند.

وی تصریح کرد: علما و روحانیون در کردستان در راه دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن آماده هر نوع ایثار و از خودگذشتگی بوده و این مهم را در طول تاریخ انقلاب با تقدیم شهدایی از جامعه روحانیون ثابت کرده‌ایم.

اخبار مرتبط

توسعه مساجد در کشور امری ضروری است

اقتدار ایران اسلامی با تاسی از گفتمان عاشورایی رقم خورد

دشمن در نقاط مختلف منطقه زیر ذره بین سپاه پاسداران قرار دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha