حمایت از تولیدکنندگان امروز یک تکلیف شرعی است

حمایت از تولیدکنندگان امروز یک تکلیف شرعی است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام حسن‌ درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در سفر به مازندران و در جمع فعالان اقتصادی با موضوع بررسی مشکلات کسب و کار استان مازندران در اتاق بازرگانی استان اظهار کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی که امروز نخستین اول کشور لست امیدواریم بتوانیم مشکلات را مرتفع کنیم، اعتقاد ما این است که ما می‌توانیم.

وی گفت: در شرایطی که ما در جنگ اقتصادی هستیم، دیدیم که با تغییر ریاست جمهوری هیچ تفاوتی در خط و مشی سیاست‌های آمریکایی‌های در مقابل ایران ایجاد نشد و برخوردشان از موضع ظالمانه بوده و است که این مسئله پیش‌بینی می‌شد.

درویشیان یادآور شد: رمز برون‌رفت از مشکلات اقتصادی در کشور تولید است، باید به مقوله تولید به‌صورت اساسی توجه شود، رویکرد قوه قضاییه و سازمان بازرسی در بحث تولید و حمایت از سرمایه‌گذاری سالم یک رویکرد اساسی است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به حذف قوانین دست و پاگیر و اعلام موارد جدید، گفت: مشکلاتی که در حوزه‌های مختلف تولیدی وجود دارند شناسایی و پیگیری شدند، اهم گلایه‌های مراکز تولیدی از بانک‌ها و در بحث ابلاغ و اجرا است که برای ما قابل قبول نیست.

این مسؤول تاکید کرد: اگر بانکی تکلیفی داشته به‌طور مشخص در حوزه تولید و کشاورزی تسهیلاتی بدهد باید پاسخگو باشد، ما قانون کم نداریم در برنامه‌ریزی موفق هستیم مشکل ما در بحث اجرا و‌ پیگیری است که به‌دلیل نظام نابسامان تولید و توزیع محصولات کشاورزی و پروتئین دچار تصمیمات مقتضی، قطع صادرات و آزادسازی واردات می‌شویم.

وی گفت: امروز در بحث برنج و مرکبات شاهد تولیدات بالایی در استان‌هایی هستیم که شرایط کشت را ندارند، باید در زمینه میزان تولید و توزیع صادرات و مصرف آب برنامه‌ریزی شود.

درویشیان ضمن پاسخ به درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در جلسه، تاکید کرد: درخواست‌های بیان شده توسط فعالان اقتصادی مازندران قطعا پیگیری خواهد شد، اگر به بحث نیازهای کشور و آمایش سرزمین توجه شود و از بازارهای صادراتی صیانت شده و اصل ثباب رعایت شود در بحث صادرات موفق خواهیم بود.

این مسؤول با اشاره به مباحث مربوط به ورشکستگی، گفت: در این مقوله آسیب‌های جدی وجود دارد، بر روی موارد تمرکز می‌کنیم تا از سایر ظرفیت‌ها و تسهیلات استفاده کند، در رابطه با زارعت چوب و واردات غیرموجه مطالبی بیان شد که منتقل می‌کنیم.

وی افزود: ۲۵ درصد اقتصاد کشور باید حول محور تعاونی‌ها بچرخد ولی طبق آمار تنها ۴ درصد آن محقق شده در این راستا باید در ساختارهای تعاونی‌ها بازنگری صورت بگیرد، ظرفیت ۱۱ هزار تعاونی فعال در استان مازندران قابل توجه و تقدیر است.

حجت‌الاسلام درویشیان با اشاره به اینکه قوه قضاییه و بخش‌های وابسته امروز نه تنها جرات را از مدیران نمی‌گیرد بلکه از مدیران ریسک‌پذیر و سالم حمایت می‌کند، گفت: خط قرمز ما فساد است، اگر کسی در پوشش تولید و سرمایه‌گذاری بخواهد فساد کند هیچ گذشتی در کار نیست ولی چنانچه مشکلی دست و پا گیر به‌وجود بیاید حمایت خواهیم کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه به قوانین کارگروه ستاد تسهیل و لازم الاجرا بودن مصوبات آن اشاره و اظهار کرد: همچنین شورای هماهنگی دستگاه‌های نظارتی در کنار این کارگروه ظرفیت‌هایی است که فعالان اقتصادی می‌توانند در آن به طرح مشکل بپردازند، ما دفتر حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری را فعال کردیم و آماده حمایت از این قشر هستیم چرا که این یک تکلیف شرعی است.

اخبار مرتبط

حمایت ۳۲۰۰۰ حامی از ایتام و محسنین استان مرکزی

گیلانیان در حمایت از نیازمندان پیشگان هستند

حمایت از تولید، مهار کرونا و تامین معیشت مردم اولویت امسال است

0 نظر

ارسال نظر

capcha