باید برای ارتقای سرمایه اجتماعی آسیب دیده انقلاب تلاش کنیم

باید برای ارتقای سرمایه اجتماعی آسیب دیده انقلاب تلاش کنیم

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان تهران در مصلی شهرقدس اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی کشور عناوینی را برای قرار گرفتن در دستور کار مورد تصویب قرار داده که مسائل و مصائب اصلی جامعه است.

وی با اشاره به سرفصل‌ اقتصاد خرد گفت: علم و قدرت به یکدیگر گره خورده‌اند و رهبری انقلاب بر حرکت علمی کشور و خلق دانش تأکید دارند و رشد اقتصادی را در توسعه شرکت‌های دانش بنیان می‌بینیم و امروز شرکت‌های خالق دانش ثروت‌های کلان را به دست می‌آورند.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: هر میزان سطح دانش و مدیریت مبتنی بر دانش را ارتقاء ببخشیم به قدرت نزدیک‌تر می‌شویم و باید برای خلق قدرت حرکت کنیم و مشارکت حداکثری در انتخابات نیز خلق قدرت می‌کند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: اینکه نمی‌خواهند نفوذ منطقه‌ای و قدرت دفاعی جمهوری اسلامی افزایش یابد زیرا این افزایش مساوی با افزایش اقتدار ملت اسلامی است و اگر می‌توانستند مانع حرکت علمی ایران می‌شدند.

وی عنوان کرد: قدرت‌های بزرگ تلاش دارند تا قدرت‌ را در انحصار خود قرار دهند و تشکیل نهادهای بین‌المللی برای منع خلق قدرت و رقیب است که ما باید در این راستا قدم برداریم.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: حضور حداکثری مردم به معنی افزایش اقتدار ملی است و باید شورای فرهنگ عمومی سطح خردورزی و استدلال گرایی در جامعه افزایش پیدا کند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با اشاره به سرفصل علم آموزی و دانش‌افزایی و سرمایه اجتماعی مطرح کرد: انقلاب اسلامی محصول سرمایه اجتماعی است و اگر سرمایه اجتماعی به واسطه دین باوری و پیوند مردم و روحانیت و مرجعیت نبود قطعاً انقلاب اسلامی شکل نمی‌گرفت و متأسفانه این سرمایه اجتماعی آسیب دیده است که باید برای ترمیم و ارتقای آن تلاش کنیم.

وی با اشاره به لزوم شناسایی عوامل آسیب به سرمایه‌های اجتماعی و حرکت در راستای محرومیت زدایی تصریح کرد: نقش مدیران در ارائه خدمات به مردم و نقش نیروی انتظامی در تأمین امنیت در خلق اعتماد اجتماعی بسیار مهم است.

جلسه شورای فرهنگ عمومی استان تهران با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران، ائمه جمعه و فرمانداران غرب استان تهران و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلی شهرقدس برگزار شد.

اخبار مرتبط

دلیل ماندگار نشدن برخی یاران امام (ره) در اوایل انقلاب چه بود؟!

عقب‌ماندگی ها ناشی از فاصله گرفتن با روحیه جهادی و انقلابی است

نقش مساجد در برگزاری مراسم انقلاب قابل تقدیر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha