دیه جوان ساوجبلاغی صرف ساخت مدرسه شد

دیه جوان ساوجبلاغی صرف ساخت مدرسه شد

به گزارش سراج24، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان البرز، ، با اشاره به اینکه سرانه آموزشی استان البرز و نرخ جمعیتی استان متناسب‌سازی نشده است، گفت: تلاش‌ برای جمع آوری کمک خیرین و تخصیص بودجه کافی در راستای احداث مدارس در سطح استان ادامه دار؛ در این راستا برنامه‌ریزی‌هایی نیز صورت گرفته است.

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان البرز ادامه داد: در این راستا خانواده «محسن والی پور» جوان ساوجبلاغی در پی یک حادثه در روستای والیان جان خود را از دست داده بود، دیه فرزند خود را برای ساخت مدرسه اهدا کردند.

این مقام مسؤول ضمن تشکر از این اقدام خدا پسندانه، افزود: با این تفاسیر مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان از جانب خانواده «محسن والی پور» صرف پویش آجر به آجر شد.

وی در ادامه با بیان اینکه البرز از لحاظ سرانه آموزشی به عنوان آخرین استان کشور مطرح است، اضافه کرد: دو پویش «طرح آجربه آجر»  و «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» با هدف افزایش سرانه آموزشی استان در حال اجرا است که امیدواریم خیرین بیشتری در این حوزه فعال شوند.

گفتنی است؛ سرانه فضای آموزشی کشوری ۵.۱۸ متر مربع اعلام شده این در حالی است که سرانه آموزشی استان البرز با افزایش سالیانه ۱۳ هزار دانش آموز، ۳.۲۰ متر مربع ارزیابی شده است.

اخبار مرتبط

اجرای پویش «دعای هفتم صحیفه سجادیه» از سوی آستان مقدس قم

امام حسین (ع) محور وحدت در جهان است

امام حسین (ع) محور وحدت در جهان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha