ارائه خدمات آموزشی به ۴ هزار دانش‌آموز محروم از «شاد»

ارائه خدمات آموزشی به ۴ هزار دانش‌آموز محروم از «شاد»

به گزارش سراج24، علی قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارتباط با موضوع کمک مؤمنانه در استان خراسان‌جنوبی اظهار داشت: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در نیمه شعبان سال گذشته و تأکیدات مجدد ایشان در مراحل بعدی نهضت کمک مؤمنانه در استان شکل گرفت.

وی افزود: از ابتدای سال تحصیلی جاری، ۴۰۰ عنوان پویش لبخند رضایت در سطح آموزش و پرورش مطرح شد.

برگزاری ۴۰۰ عنوان «پویش لبخند رضایت»

مسئول بسیج فرهنگیان استان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: این پویش با سه هدف حرکت همگانی برای تکریم و تقدیر از معلمان به‌عنوان مدافعان عرصه تعلیم و تربیت در وضعیت کرونا، نهضت معلم‌یاری برای ارتقاء پرورش در دوران کرونا و کمک به دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل یا دانش‌آموزانی که در مناطق محروم از فضای مجازی و اینترنت انجام شد.

قاسمی اضافه کرد: علاوه بر این سه هدف، در این پویش جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی دانش‌آموزان، فرهنگیان و دانشجویان نیز انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کمیته استانی «پویش لبخند رضایت» ذیل ستاد استانی نهضت کمک‌های مؤمنانه به ریاست مدیرکل آموزش و پرورش استان و دبیری سازمان بسیج فرهنگیان شکل گرفت، ادامه داد: تاکنون بیش از چهار میلیارد تومان در قالب بسته‌‌های مختلف غذایی و تحصیلی هزینه شده و مبالغی از کارکنان فرهنگی کسر حقوق شد.

کمک مؤمنانه به سبک فرهنگیان بسیجی خراسان‌جنوبی

مسئول بسیج فرهنگیان استان خراسان‌جنوبی عنوان داشت: همچنین بیش از ۵۰۰ نفر از فرهنگیان و دانشجو معلمان در زمینه کمک‌آموزشی و نهضت معلم‌یاری به بیش از چهار هزار نفر از دانش‌آموزان خدمات آموزشی ارائه کردند.

قاسمی افزود: بیش از ۳۰۰ گوشی و تبلت توسط اعضای کمیته استانی لبخند رضایت خریده و در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد و حدود پنج هزار و ۲۰۰ تبلت و گوشی نیز توسط اداره کل آموزش و پرورش در قالب این نهضت در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است.

مسئول بسیج فرهنگیان استان خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه دو جلسه با نماینده ولی فقیه در استان که مسئولیت ستاد کمک‌های مؤمنانه بر عهده دارد برگزار شده، گفت: در این جلسات از رهنمودهای ایشان استفاده  شده و گزارش عملکردی از فعالیت‌های انجام‌شده در بحث نهضت کمک‌های مؤمنانه ارائه شد.

 استفاده از ظرفیت تیم‌های مدرسه در سطح استان 

قاسمی از استفاده از ظرفیت تیم‌های مدرسه در سطح استان نیز گفت: این افراد هم در بحث تکریم و تقدیر از معلمان و نهضت همگانی معلم‌یاری دانش‌آموزان و هم جمع‌آوری کمک‌های نقدی یاری‌رسان ما بودند.

وی در پایان با اشاره به این‌که پویش لبخند رضایت همچنان در سطح استان ادامه دارد، عنوان کرد: با توجه به عضویت اکثریت همکاران فرهنگی در بسیج فرهنگیان و دیگر اقشار بسیجی همچون بسیج محلات و مساجد نیز برنامه‌هایی خودجوش داشتند که درخور تحسین است.

اخبار مرتبط

ارائه خدمات آموزشی به ۴ هزار دانش‌آموز محروم از «شاد»

ارتقای سطح شبکه «شاد» و توسعه امکانات آن ضروری است

۱۳ هزار بسته نوشت افزار بین دانش آموز محروم گلستانی توزیع شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha