هزینه مجلس ترحیم برای ساخت کتابخانه صرف شد

هزینه مجلس ترحیم برای ساخت کتابخانه صرف شد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام امین پورمحمد در اردبیل اظهار کرد: در اقدامی خداپسندانه خیر نیک‌اندیش و فرهنگ‌دوست محمد خیراندیش هزینه احسانات مجلس ترحیم پدر مرحومش را صرف ساخت کتابخانه عمومی در روستای فاقد کتابخانه تکله پارس‌آباد می‌کند.

وی افزود: کتابخانه عمومی دکتر خیراندیش کلنگ‌زنی شده و عملیات اجرایی آن توسط فرزند مرحوم هوار خیراندیش شروع گردیده است که تا ۴ ماه آینده عملیات احداث ساختمان این کتابخانه، به اتمام می رسد.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پارس‌آباد با قدردانی از اقدام خداپسندانه خانواده مرحوم خیراندیش، تصریح کرد: این کتابخانه به مساحت ۱۴۳متر مربع در روستای تکله احداث می‌شود که تجهیز آن نیز توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل انجام خواهد گرفت.

پورمحمد افزود: این کتابخانه عمومی باقیات صالحات و احسان ماندگار برای مرحوم خیراندیش خواهد بود که سالیان سال مورد استفاده عموم مردم در روستای تکله قرار می‌گیرد.

وی گفت: کتاب و کتاب‌خوانی زیرساخت توسعه فرهنگی در جامعه است و نقش اساسی در بهبود شاخص‌های فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه دارد.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پارس‌آباد با دعوت از عموم خیرین برای مشارکت در ساخت کتابخانه‌های عمومی، بیان کرد: خیرین فرهنگ دوست می‌توانند با مشارکت در ساخت کتابخانه‌های عمومی، زمینه توسعه فرهنگی و بهره‌مندی بیشتر مردم در مناطق محروم از فضای کتابخانه‌ای فراهم کنند.

پورمحمد تصریح کرد: امروز کتابخانه‌های عمومی تبدیل به پایگاه‌های فرهنگی شده‌اند که برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی برای عموم مردم به خصوص اعضای کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌کنند.

اخبار مرتبط

رونمایی از 6 اثر از نویسندگان بومی تویسرکان

بانک اسناد و کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی در بوشهر ایجاد می‌شود

امام جمعه اسبق شهرستان پارس آباد دعوت حق را لبیک گفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha