هزینه مجلس ترحیم برای ساخت کتابخانه صرف شد

هزینه مجلس ترحیم برای ساخت کتابخانه صرف شد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام امین پورمحمد در اردبیل اظهار کرد: در اقدامی خداپسندانه خیر نیک‌اندیش و فرهنگ‌دوست محمد خیراندیش هزینه احسانات مجلس ترحیم پدر مرحومش را صرف ساخت کتابخانه عمومی در روستای فاقد کتابخانه تکله پارس‌آباد می‌کند.

وی افزود: کتابخانه عمومی دکتر خیراندیش کلنگ‌زنی شده و عملیات اجرایی آن توسط فرزند مرحوم هوار خیراندیش شروع گردیده است که تا ۴ ماه آینده عملیات احداث ساختمان این کتابخانه، به اتمام می رسد.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پارس‌آباد با قدردانی از اقدام خداپسندانه خانواده مرحوم خیراندیش، تصریح کرد: این کتابخانه به مساحت ۱۴۳متر مربع در روستای تکله احداث می‌شود که تجهیز آن نیز توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل انجام خواهد گرفت.

پورمحمد افزود: این کتابخانه عمومی باقیات صالحات و احسان ماندگار برای مرحوم خیراندیش خواهد بود که سالیان سال مورد استفاده عموم مردم در روستای تکله قرار می‌گیرد.

وی گفت: کتاب و کتاب‌خوانی زیرساخت توسعه فرهنگی در جامعه است و نقش اساسی در بهبود شاخص‌های فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه دارد.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پارس‌آباد با دعوت از عموم خیرین برای مشارکت در ساخت کتابخانه‌های عمومی، بیان کرد: خیرین فرهنگ دوست می‌توانند با مشارکت در ساخت کتابخانه‌های عمومی، زمینه توسعه فرهنگی و بهره‌مندی بیشتر مردم در مناطق محروم از فضای کتابخانه‌ای فراهم کنند.

پورمحمد تصریح کرد: امروز کتابخانه‌های عمومی تبدیل به پایگاه‌های فرهنگی شده‌اند که برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی برای عموم مردم به خصوص اعضای کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌کنند.

اخبار مرتبط

تمام کتابخانه‌های عمومی یزد مجهز به اینترنت رایگان بی‌سیم شدند

بسته ویژه مطالعاتی ماه رمضان منتشر شد

پویش «بهار موعود» برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha