معرفی نرم‌افزار «قرآن برای کودکان» در شبکه العالم

معرفی نرم‌افزار «قرآن برای کودکان» در شبکه العالم

به گزارش روابط عمومی سازمان فضای مجازی  سراج، مهدی عباسی مسئول مرکز بازی و نرم‌افزار تلفن همراه سازمان فضای مجازی سراج با حضور در شبکه العالم درباره ضرورت تولید نرم افزار «قرآن برای کودکان» بیان کرد: با رصد بازارهای جهانی نرم‌افزار و محتواهای تولید شده در حوزه کودکان متوجه شدیم که کشورهای مختلفی مشغول فعالیت و ساخت اپلیکشن‌هایی با محتوای نزدیک به تفکر مسیحیت و ادیان‌ دیگر هستند. این نرم‌افزارها با روایت و دیدگاه انجیل به بیان داستان‌های پیامبران پرداخته بودند و مبانی مسیحیت پایه و اساس تولید محتوا در این برنامه‌ها بود.
وی ادامه داد: بر همین اساس و با توجه به اینکه در داخل کشور نرم‌افزارهای قابل توجه و قدرتمندی وجود نداشت، ایده تولید یک نرم‌افزار قرآنی مختص کودکان و نوجوانان در مرکز بازی و نرم‌افزار تلفن همراه سازمان فضای مجازی سراج شکل گرفت.
عباسی با بیان اینکه یک تیم 30 نفره جوان و نخبه در تولید نرم‌افزار «قرآن برای کودکان» نقش داشتند، افزود: خوشبختانه با تلاش و همکاری جمعی از بهترین فعالان حوزه بازی و تولید اپ‌های سرگرمی توانستیم این نرم‌افزار را به 3 زبان فارسی، عربی و انگلیسی با کیفیتی در سطح استاندارهای جهانی تولید کنیم. در حال حاضر این نرم‌افزار در کافه بازار در دسترس عموم قرار دارد و به زودی نیز در گوگل‌پلی و اپ استور نیز قابل دریافت خواهد بود.
مسئول مرکز بازی و نرم‌افزار تلفن همراه سازمان فضای مجازی سراج با اشاره به اهمیت توجه و تولید محتوا برای کودکان و نوجوان در شرایط شیوع ویروس کرونا در دنیا تاکید کرد: کرونا باعث شده است که اکثر کودکان و نوجوانان در کشورهای مختلف به محتواهای تولید شده در بستر اینترنت و فضای مجازی گرایش پیدا کنند، به همین علت امروز تاثیر این دست از محتواها حتی بیشتر از معلمان و فضاهای آموزشی رسمی شده است و نیاز کودکان و نوجوانان کشورهای اسلامی به محتواهای متناسب با دین مبین اسلام بیش از پیش احساس می‌شود.
وی در پایان اظهار کرد: وظیفه همه ما در امور تربیتی و آموزشی کشورهای اسلامی این است که کودکانمان را با فرهنگ اصیل اسلام آشنا کنیم تا کشورهای دیگر با روایت و دیدگاه خودشان به سراغ آن‌ها نروند.
لازم به ذکر است علاقه‌مندان می توانند این نرم‌افزار قرآنی را از طریق این لینک دانلود نمایند.

اخبار مرتبط

اعلام برگزیدگان دومین و سومین مسابقه مجله خوانی سراج24

چهارمین مسابقه هفتگی مجله خوانی سراج۲۴ شماره 87

عمل قلب مهران غفوریان موفقیت‌آمیز بود/ مشکل قلبی حین ضبط سریال

0 نظر

ارسال نظر

capcha