کمک مؤمنانه؛ رزمایشی که روز آخر ندارد

کمک مؤمنانه؛ رزمایشی که روز آخر ندارد

به گزارش سراج24، رزمایش «همدلی، مواسات و کمک مؤمنانه» در روزهای آخر سال ۱۳۹۹ وارد مرحله تازه‌ای از خدمت‌رسانی به نیازمندان، محرومان و آسیب‌دیدگان از کرونا شده است و لشکر سلیمانی‌ها به میمنت مبعث حضرت رسول اکرم (ص) دست به کار شده‌اند تا باری از دوش جامعه بردارند.

توزیع هزاران بسته معیشتی در این روزها بین جامعه هدف آغاز شده است و در این مرحله از رزمایش کمک مؤمنانه، ده‌ها سری جهیزیه هم تهیه و در اختیار نوعروسان نیازمند گذاشته شده است تا در این ایام مبارک، زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

در روزهای پایانی سال، بسیجیان در تلاش برای کمک مؤمنانه به خانواده‌های کم برخوردار و نیازمند هستند و در این راستا، از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

ستاد اجرایی فرمان امام؛ در خط مقدم

حامد احمدی، مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهرود با اشاره به توزیع بیش از هشت هزار بسته معیشتی در استان سمنان در پنجمین و آخرین مرحله رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه در سال جاری اظهار کرد: این بسته‌ها به ارزش قریب به ۴۰ میلیارد ریال توسط گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی سپاه در آستانه سال نو بین نیازمندان استان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه ارزش هر بسته ۴۰۰ هزار تومان است، افزود: این بسته‌ها شامل برنج، روغن، حبوبات، رب گوجه‌فرنگی، سویا، ماکارونی و... است که با شناسایی خانواده‌های کم برخوردار توسط گروه‌های جهادی ثبت‌شده در این ستاد بین آنها توزیع می‌شود.

مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) استان سمنان با تأکید بر اینکه ستاد اجرایی فرمان امام در استان بیش از ۵۰ هزار بسته معیشتی و لوازم‌التحریر و جهیزیه و امکانات دیگر توزیع کرده است، بر ضرورت تداوم این اقدامات در راستای خدمت‌رسانی به محرومان جامعه تأکید کرد.

قرارگاه شهید سلیمانی؛ بدون توقف

قرارگاه جهادی شهید سلیمانی مسجد امام رضا (ع) شاهرود هم مثل همیشه در خط مقدم خدمت‌رسانی به مردم است و کمک‌های مؤمنانه خود را به مردم اهدا می‌کند.

۲۰ سبد عیدی شامل، آجیل و شکلات و شیرینی و ۲۰ بسته قند بین اهالی محله و آسیب‌دیدگان کرونا به همت خیران محله تهیه و توزیع شد.

همچنین ۲۰ جفت کفش دخترانه به همت خیران تهیه و بین نیازمندان محله و آسیب دیدگان کرونا تهیه و اهدا شد.

کمک معیشتی نقدی به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به مناسبت فرارسیدن سال نو بین نیازمندان محله و آسیب دیدگان کرونا و به همت بسیجیان پایگاه عاشورا حوزه بسیج مساجد و محلات خاتم‌الانبیا (ص) اهدا شد.

کمک معیشتی ۶ میلیون ریالی هم بین نیازمندان زیرپوشش خیریه به همت نمازگزاران مسجد اهدا شد و این کمک‌ها تداوم خواهد داشت.

حجت‌الله بابامحمدی، مسؤول قرارگاه جهادی شهید سلیمانی در گفت‌وگو با فارس، هدف از این اقدامات را تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه عنوان کرد.

او گفت: در سالی که گذشت به همت بسیجیان، خیران و نمازگزاران فعالیت‌های متنوعی در راستای کمک مؤمنانه و مقابله با کرونا انجام شده و این کمک‌ها همچنان تداوم خواهد داشت.

آستانی مطهر؛ مملو از کمک

رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه در شهرستان سمنان هم خالق صحنه‌های زیبایی در آستان مطهر امامزاده علی اشرف (ع) سمنان بود.

سرهنگ مرتضی عبداللهی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سمنان به خبرنگار فارس در سمنان گفت: در این سری از رزمایش کمک مؤمنانه، سه هزار و ۴۰۰ بسته معیشتی از اقلام مصرفی خانوارها توسط خیران، پایگاه‌های مقاومت بسیج شهرستان سمنان، مراکز نیکوکاری و ادارات شهرستان تهیه شده و به دست جامعه هدف نیازمندان خواهد رسید.

وی یادآور شد: در این سری از رزمایش کمک مؤمنانه، ۱۰ سری جهیزیه تهیه شده و در اختیار نوعروسان نیازمند گذاشته خواهد شد تا در این ایام مبارک زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سمنان افزود: متوسط ارزش هر بسته معیشتی اقلام مصرفی خانوار که شامل مرغ، برنج، روغن، رب گوجه‌فرنگی، حبوبات، ماکارونی و... است، ۳۰۰ هزار تومان بوده که در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت.

بسیج سازندگی؛ همیشه در میدان

سیدحسین میرکریمی، مسؤول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شاهرود هم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهرود با بیان اینکه در پنجمین مرحله رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه سه هزار بسته معیشتی بین خانواده‌های کم برخوردار شهرستان توزیع شد، افزود: این بسته‌ها با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تهیه و توسط گروه‌های جهادی ثبت‌شده در شهرستان توزیع شد.

وی گفت: تا پایان سال نیز چهار هزار بسته معیشتی توسط حوزه‌ها و اقشار بسیج و خیران تهیه و بین خانواده‌های نیازمند شهرستان توزیع خواهد شد که در مجموع در مرحله پنجم، هفت هزار بسته در شهرستان تهیه و توزیع می‌شود.

مسؤول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شاهرود با بیان اینکه در این مرحله ۲۰ سری جهیزیه شامل ۱۳ قلم کالای ایرانی نیز به زوج‌های جوان در آستانه مبعث نبی اکرم (ص) اهدا شد، خاطرنشان کرد: تلاش همه خدمت‌گزاران در بسیج و سپاه کاهش آمال مردم محروم است.

میرکریمی بیان کرد: با توجه به فرامین مقام معظم رهبری، بسیج سازندگی با همراهی سایر نهادها در تحقق منویات ایشان گام برمی‌دارد.

این راه ادامه دارد

رزمایش کمک مؤمنانه با قدرت همچنان ادامه دارد و در روزهای پایانی سال، شور و حال خاصی بر خادمان مردم در مراکز نیکوکاری و بسیج و سپاه برای رساندن هر چه سریع‌تر این بسته‌ها به نیازمندان و محرومان واقعی دیده می‌شود.

بانک اطلاعاتی خوبی از جامعه هدف این کمک‌ها تهیه شده تا بسته‌ها بدون موازی‌کاری و تکرار به دست آنها برسد و نیازمندان در صورت تمایل به ثبت نام خود در این بانک اطلاعاتی می‌توانند به روابط‌عمومی نواحی بسیج در شهرستان‌ها و پایگاه‌های مقاومت در شهرها و روستاها مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

برگزاری موفقیت‌آمیز رزمایش «الی بیت‌المقدس 12» در سمنان

سردار سلیمانی: رزمایش بزرگ جهادگران با حضور ۱۵۰ هزار بسیجی آغاز شد

رزمایش کمک مومنانه در «سرایان» خراسان‌جنوبی

0 نظر

ارسال نظر

capcha