شهدا الگوی مناسبی برای جوانان و نوجوانان در همه ابعاد زندگی هستند

شهدا الگوی مناسبی برای جوانان و نوجوانان در همه ابعاد زندگی هستند

به گزارش سراج24، به مناسبت روز شهدا مراسم تجلیل از همسر شهید «محمد همرنگ نژاد» از شهدای دفاع مقدس با حضور «پریسا کرمی» مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.

حجت الاسلام «حسین ریحانی» مدرس حوزه‌های علمیه رشت در ابتدای این مراسم با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) شخصیتی کامل از همه ابعاد داشته و نزول آیات نورانی قرآن در آن برهه جز بر آن حضرت ممکن نبود، اظهار داشت: اخلاق، منش و نیز مردم داری حضرت محمد (ص) از جمله خصایص منحصر به فرد وی بود که همگان به آن اذعان داشتند.

مدرس حوزه‌های علمیه رشت با اشاره  به سختی‌ها و دشواری‌های فراوان پیش روی آن حضرت در گسترش دین اسلام در میان اعراب، تصریح کرد: آن حضرت در روزهای آغازین رسالت مهم خویش متحمل هزینه‌های فراوانی از نظر جسمی، روحی و مادی شد اما صبر و استقامت وی مانع هرگونه شک و ابهامی در بین پیروان دین اسلام در آن روزهای سخت و طاقت فرسا شد.

وی در ادامه با برشمردن خصیصه‌های پیروان راستین عدالت و برابری به عنوان مهمترین ویژگی یک مسلمان واقعی، اطاعت از فرامین رهبری و نیز جانفشانی در راه اسلام را از مهمترین آنها یاد کرد و افزود: شهدا الگوی مناسبی برای جوانان و نوجوانان در همه ابعاد زندگی هستند.

در ادامه این مراسم همسر شهید محمد همرنگ‌‌نژاد از شهدای دفاع مقدس ضمن مرور خاطرات این شهید والامقام اظهار داشت: تحمل رنج نبود همسر با حضور در کنار خانواده‌های شهدا، شرکت در مراسم‌های مذهبی برای ائمه معصومین و ذکر و یاد خدا ممکن است.

‌«محمد همرنگ نژاد» 23 خرداد 1329 در بخش سنگر از توابع شهرستان «رشت» دیده به جهان گشود. سال 1356 ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. به عنوان جهادگر در جبهه حضور یافت و سرانجام 15 بهمن 1365 در «شلمچه» بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید.

مزار وی در گلزار شهدای شهرستان رشت واقع است.

اخبار مرتبط

نماینده دادستان:متهم دارای تفکرات تکفیری بوده است/متهم:اقرار میکنم اشتباه کردم

کنگره شهدای روحانی در شهر مقدس قم برگزار می شود/آشنایی با نقش روحانیت در انقلاب اسلامی

کنگره شهدای روحانی ‌۴ خرداد ماه با حضور مهمانان ملی و بین‌المللی در قم برگزار می‌شود‌

0 نظر

ارسال نظر

capcha