بازگشت شرکت خانه‌سازی همدان به بیت‌المال

 بازگشت شرکت خانه‌سازی همدان به بیت‌المال

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی در جمع مردم در مسجد امام خمینی(ره) سعیدیه با بیان اینکه دین مبین اسلام برای همه عرصه‌ها برنامه دارد اظهار کرد: امام خمینی(ره) بر همین پایه جمهوری اسلامی را بنیان‌گذاری و شعار «نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی» را مطرح کرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از ملت‌ها از انقلاب اسلامی ایران الگو گرفتند مانند یمن که ۶ سال است در برابر عربستان ایستادگی کرده است گفت: خروجی انقلاب اسلامی شهیدسلیمانی‌ها و شهید همدانی‌ها هستند و خروجی تفکر لیبرال آقایانی هستند که عرضه مدیریت مرغ و تخم مرغ را هم ندارند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس مشکلات اقتصادی را ناشی از سوء مدیریت دولت عنوان کرد و با بیان اینکه گرانی کالاها ربطی به تحریم و fatf و... ندارد در ادامه از اقدامات صورت گرفته در مقابله با تحریم دشمنان سخن به میان آورد و گفت: مجلس قانون اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها را مصوب کرد و رهبری نیز آن را تایید کردند.

وی در ادامه یکی از مشکلات کشور را کاهش جمعیت عنوان کرد و با بیان اینکه در مجلس طرح «جوانی جمعیت» را مصوب کردیم و منتظر تایید شورای نگهبان هستیم افزود: برای این طرح ٧٠ جلسه کارشناسی داشتیم تا مشکلات ازدواج جوانان حل شود.

فلاحی با بیان اینکه طرح تامین مسکن که چند روز آینده به مجلس می‌آید برای تصویب ١٨ وزارتخانه را درگیر می‌کند تا مشکل مسکن جوانان حل شود تصریح کرد: کار دیگر مجلس اصلاح قانون بودجه بود که نظارت بر کل بودجه انجام گیرد.

تصویب جهش تولید دانش‌بنیان‌ها برای حمایت از نخبگان

وی افزود: در لایحه بودجه آن را به سمت مردم مصوب کردیم و در بودجه سال جدید بسیاری از بدهی‌های دولت به صندوق های مختلف مانند بازنشستگی رفع خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه طرح جهش تولید دانش‌بنیان‌ها برای حمایت از نخبگان مصوب شده است افزود: دولت را مکلف کردیم تا اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان را اصلاح کند که اگر اصلاح شود نه تنها مشکلات بازنشستگان بلکه مشکلات معلمان در زمان اشتغال آنها هم حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از وظایف نمایندگان نظارت میدانی است گفت: در سفر قبلی آقای قاضی‌زاده را به همدان آوردیم تا بحث پتروشیمی را پیگیر شویم، بعد از آن آقای نیکزاد را برای پروژه‌های عمرانی و نظارت بر آنها به همدان دعوت کردیم.

جلوی واگذاری‌های غلط پروژه‌ها به بخش خصوصی را می‌گیریم

فلاحی با اشاره به بازپس‌گیری شرکت خانه‌سازی در همدان اظهار کرد: این شرکت را به بیت‌المال برگرداندیم و دوباره راه‌اندازی شد، در سفر آتی رئیس قوه قضاییه به همدان نیز چند پرونده آماده و تحویل داده‌ایم تا مشکلات مردم در حوزه اقتصاد و اشتغال حل شود.

وی ضمن اینکه از مردم خواست نسبت به ارائه گزارش تخلفات اقدام کنند تا پیگیری آن در دستور کار قرار گیرد شود، در خصوص وضعیت اشتغال اظهار کرد: برخی مسوولان آمار اشتغال را غیر واقعی اعلام می‌کنند که این درست نیست، باید با مردم صادق باشیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در استان همدان به ۵۷ هزار شغل نیاز داریم و باید این مشکل را حل کنیم گفت: در بخش معدن می‌توانیم برای ٢١ میلیون نفر در کشور شغل ایجاد کنیم و این ظرفیت باید فعال شود.

وی با اشاره به اینکه در بحث ضریب جینی در بودجه ۱۴۰۰ حقوق‌های کمتر از ۱۰ میلیون تومان را افزایش ۲۵ درصدی دادیم و بالای آن را تا سقف ۲.۵ میلیون افزایش دادیم تا فاصله طبقاتی را کاهش دهیم افزود: در کشور یک‌میلیون و ٣٠٠ هزار بشکه نفت در روز به فروش می‌رسد و دولت پول آن را نقد می‌گیرد مشکل کشور بی‌پولی نیست بلکه بی‌مدیریتی دولتمردان است.

فلاحی وجود قوانین دست و پاگیر در حوزه سرمایه‌گذاری را از دیگر مشکلات دانست و با بیان اینکه این موضوع مانع از جذب سرمایه‌گذار می‌شود، در مورد برخی واگذاری‌های غلط گفت: در مجلس کمیسیون ویژه اصل ۴۴ ایجاد شده تا جلوی واگذاری‌های غلط پروژه‌ها به بخش خصوصی را بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه هر جا به حقوق مردم دست‌اندازی شود از طریق دیوان محاسبات مانع خواهیم شد، مقابله با سوء استفاده‌کنندگان را خط قرمز دانست و همراهی مردم در این زمینه را نیز امری لازم برشمرد.

اخبار مرتبط

پیشکسوتان دفاع مقدس در همدان تجلیل شدند

تقدیر آیت الله نوری همدانی از ایثارگری های سربازان گمنام امام زمان(عج)

اهدای ۵۰۰ میلیون تومان دستگاه تنفسی به بیماران کرونایی همدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha