ساخت خانه محروم قبل از اربعین به نیت شهید مصطفی نوروزی

ساخت خانه محروم قبل از اربعین به نیت شهید مصطفی نوروزی

به گزارش سراج24، این روزها که سالی پر فزار و نشیب در تلاطم هجوم ویروس کرونا رو به پایان است، در کنار اخبار بد تحریم و فشار بیماری  شاهد خبرهای خوبی در گوشه و کنار این استان حتی در دورترین روستاها هستیم، که خبر از همدلی می‌دهد، گویی مردم هوای هم را دارند!

گروه جهادی شهید مصطفی نوروزی ساروی، در آستانه عید مبعث این عید مبارک و پربرکت، جهت مرمت و ساخت‌و‌ساز خانه محروم و اهدای بسته‌های معیشتی از ۲۰ تا ۲۲ اسفند ماه جاری در روستای پروریج آباد از توابع بخش چهاردانگه ساری مستقر شدند.

شهید مصطفی نوروزی از سربازان گمنام امام زمان (عج) بود که در حین انجام وظیفه و دفاع از امنیت کشور در استان سیستان و بلوچستان در حالی که به همراه دو تن از از همرزمان خود روز چهارشنبه یکم اسفند ۹۹ در پی اقدامات اطلاعاتی بر روی یکی از باندهای جرایم سازمان یافته در استان سیستان و بلوچستان به درجه شهادت نائل آمد.

شهادتی که منجر به تغییر نام گروه جهادی شد! 

شهید مصطفی نوروزی با از دوستان صمیمی بچه‌های هیأت ثارالله شهرستان ساری که در سال ۹۸ تاسیس شد، گروه جهادی این هیأت پس از شهادت شهید نوروزی به احترام این شهید بزرگوار از "معین الضعفا" به گروه جهادی " شهید مصطفی نوروزی" تغییر پیدا کرد.

حالا در روزهای پایانی سال، نیروهای بسیجی این گروه جهادی خودجوش و مستقل اراده کردند تا قبل از اربعین این شهید که روحیه‌ای جهادگر داشت، ساخت و مرمت این خانه را تمام کنند! برای اطلاع از جزییات اقدامات این گروه گفت‌وگویی با مسوول گروه ترتیب دادیم که در ادامه با هم می‌خوانیم؛

مقداد ابراهیمی ۳۵ ساله اهل ساری، در گفت‌وگو با فارس با اشاره به حضور فعال بیش از ۱۵۰ عضو در این مجموعه جهادی مستقل و مردمی، می‌گوید؛ سال گذشته به کمک خیران هیإت مذهبی ثارالله چهار قرارگاه دیگر به نام‌های قرارگاه نوکرانه، قرارگاه تربیتی ترنج، خدمت کریمانه و قرارگاه جهادی معین‌الضعفا، با هدف کادرسازی جبهه انقلاب اسلامی و تربیت نیروهای جهادی تشکیل دادیم.

اینجا جوانان دغدغه محرومان را دارند

وی با بیان اینکه، اقدامات ما در مقابله با محرومیت حاصل کاری تیمی و گروهی است، ادامه می‌دهد؛ فعالیت‌های نیروهای جوان ما که حداکثر ۴۰ سال دارند، ما محدود به زمان و مکان و بحث خاصی نیست، سعی می‌کنیم هر جایی که نیاز است ورود پیدا کنیم، می‌خواهیم بگوییم در هیأت امام حسین (ع) دغدغه‌مان همچون این حضرت توجه به مشکلات و نیازمندان است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه آقا مصطفی نوروزی از دوستان نزدیک ما بودند، یادآور می‌شود؛ این شهید بزرگوار از دوستان اعضای هیأت هستند از گذشته با هم ارتباط داشتیم، در شب شهادت ناباورانه اش طی یک مراسمی دور هم جمع شدیم، دغدغه آقا مصطفی هم مشکلات محرومان بود به همین دلیل نام گروه جهادی مان را برای همیشه با نام این شهید بزرگوار مزین کردیم.

افتتاح خانه محروم قبل اربعین شهید به دست والدینش!

مسؤول گروه جهادی شهید مصطفی نوروزی، اضافه می‌کند؛ حال که شهید نوروزی دیگر در جمع دوستانه ما حضور ندارد ما با توکل بر خدا و استطاعت از نام و یادش اقدامات جهادی را از سر می‌گیریم، نیت کردیم تا قبل از اربعین شهید کار ساخت یک خانه محروم را به اتمام رسانده و با حضور والدین شهید مصطفی نوروزی مراسم افتتاحیه برپا کنیم.

این نیروی جهادگر ساروی، خاطرنشان می‌کند؛ طی بررسی‌های به‌عمل آمده و پس از مرمت و بازسازی حدود ۶ خانه محروم این بار در روستای پروریج‌آباد ساری مستقر شدیم تا به بازسازی یک منزل روستایی که صاحب خانه مددجو بوده و وضع اقتصادی خوبی نداشته و جوان دم بخت دارد بپردازیم، برای این کار شاهد استقبال زیادی از جانب نیروها بودیم در نهایت به همراه ۴۰ نفر راهی روستا شده و در حسینیه مستقر شدیم.

دم همه بچه‌های جهادی گرم!

وی با اشاره به اینکه از پانزدهم اسفندماه استارت کار زده شده شد، اظهار می‌کند؛ این خانه قدیمی حدود ۱۰۰ متر زیربنا دارد، نیازمندی‌های اولیه را احصا کرده و کار عملیاتی کف‌سازی، نصب در و پنجره، بتن‌ریزی کف و ایزوگام ادامه دارد، نیروهای جهادی از ۱۳ سال به بالا در این کار مشارکت دارند و شبانه‌روز مشغول هستند، لازم است بگویم دم همه بچه‌های جهادی گرم!

جالب است بدانیم که این اقدام همزمان با ایام بعثت پیامبر رقم خورده و مزین با نام شهید مصطفی نوروزی است، این گروه جهادی معتقد هستند که با استطاعت از خدا، کمک خیرین و توجه شهدا شاهد استمرار در عرصه خدمت به محرومین خواهند بود.

 آخرین کار ساخت و ساز گروه جهادی شهید مصطفی نوروزی ساروی در روستای کچپ محله صورت گرفت، رفع مشکلات مسکن محرومان از اهداف پیش روی این گروه بوده که با هم‌اندیشی و تلاش تیمی صورت گرفته و استمرار دارد.

اخبار مرتبط

شفا در زیارت اربعین است

مدارک مورد نیاز و شرایط پیش ثبت نام پیاده روی اربعین اعلام شد

پیاده‌روی اربعین حسینی جلوه‌ای ازجهانی شدن گفتمان مقاومت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha