توزیع ۲۲ هزار بسته معیشتی در طول اجرای طرح شهید سلیمانی در اردبیل

توزیع ۲۲ هزار بسته معیشتی در طول اجرای طرح شهید سلیمانی در اردبیل

به گزارش سراج24، اکبر بهنامجو در بیست و سومین نشست قرارگاه کرونای استان اردبیل با ارائه گزارشی از آمار غربالگری کرونایی «طرح حاج قاسم سلیمانی» در استان اردبیل اظهار کرد: در طول ۱۱۰ روز از آغاز این طرح که با همکاری بسیج و دانشگاه علوم پزشکی استان انجام شده است، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت ساکن استان اردبیل مورد غربالگری کرونا قرار گرفتند که طبق آمار در مجموع بیش از ۹۸ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

وی تعداد آمار بیماران مشکوک به کرونا را در این طرح، بیش از هشت هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: در این مدت بیش از ۲۰۰ هزار بازدید میدانی از اماکن عمومی و پر تردد استان اردبیل نیز صورت گرفته تا پروتکل‌های بهداشتی به دقت انجام گیرد.

استاندار اردبیل به اجرای رزمایش کمک مومنانه در طول اجرای طرح شهید سلیمانی در اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: در مدت ۱۱۰ روز گذشته بیش از ۲۲ هزار بسته معیشتی و بیش از ۵۹۰ هزار بسته بهداشتی در قالب کمک‌های مومنانه در بین اقشار محروم و نیازمند استان اردبیل توزیع شده است.

مسافرینی عراقی و خوزستانی در اردبیل تست کرونا می‌دهند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز در این جلسه با قدردانی از تلاش شبانه روزی سپاه و بسیج استان، هلال احمر، نیروی انتظامی، صدا و سیما و تمامی سازمان‌های فعال که در اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مشارکت داشتند، اظهار کرد: کنترل این بیماری نیازمند همکاری، همدلی و هم افزایی بود که با همت مسئولین استانی و فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اجرای این طرح با موفقیت انجام گرفت.

شهرام حبیب زاده به روند کنترل بیماری کرونا در ایام نوروز نیز اشاره کرد و افزود: احتمال مسافرت به استان اردبیل از استان‌های درگیر کرونا مانند خوزستان و یا کشور عراق وجود دارد و در این زمینه باید اقدامات لازم کنترلی و پیشگیرانه جهت مهار ویروس و یا جلوگیری از جهش کرونا در استان اردبیل انجام گیرد.

وی تصریح کرد: برای تمام مسافرینی که از شهرهای پر خطر و یا قرمز کرونایی به استان سفر می‌کنند تست کرونا اخذ شده و در صورت مشکوک یا مثبت بودن اقدامات مربوط به قرنطینه آنها انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از مردم خواست در صورت داشتن مسافرین یا افرادی از مناطق قرمز و پر خطر کرونایی، حتماً به مراکز درمانی و بهداشتی اطلاع دهند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

در این جلسه وضعیت شهرستان خلخال با حضور فرماندار، فرمانده سپاه ناحیه و رئیس دانشکده علوم پزشکی این شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین تعدادی از اعضای قرارگاه و مسئولین شهرستان‌ها، گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده را ارائه دادند.

اخبار مرتبط

پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در اردبیل برگزار می‌شود

توزیع بیش از ۲ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان چادگانی

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری دار فانی را وداع گفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha