درخشش دو شاعر زنجانی در کنگره ملی شعر دفاع مقدس

درخشش دو شاعر زنجانی در کنگره ملی شعر دفاع مقدس

به گزارش سراج24، «قاسم محمدی»، با بیان اینکه مراسم اختتامیه بیست و دومین کنگره ملی شعر دفاع مقدس با معرفی برگزیدگان امروز (چهارشنبه) به کار خود پایان داد، اظهار داشت: این مراسم به میزبانی استان فارس و به صورت مجازی برگزار شد و با معرفی برترین‌ها در بخش‌های مختلف به پایان رسید.

محمدی در ادامه به بخش‌های مختلف این جشنواره اشاره کرد و گفت: کنگره ملی شعر دفاع مقدس در بخش‌های شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی، دفاع مقدس و جنگ نرم، نقش دفاع مقدس در سلامت عمومی جامعه، دفاع مقدس و مدافعان سلامت، زیبایی‌های کربلا، عاشورا و مدافعان حرم، عاشورا و جوانان برگزار شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان یادآورشد: فراخوان کنگره ملی شعر دفاع مقدس از یکم دی آغاز و تا ۱۵ بهمن ادامه داشت که علاقمندان به حضور در این کنگره، آثارشان را به مراکز استانی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارسال کردند.

محمدی افزود: اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان، نیز پس از جذب آثار شاعران استان و ارسال به دبیرخانه مرکزی در این کنگره حضور فعال داشت که در نهایت از میان آثار ارسالی خانم‌ها «لیلا عبدی» و «نرگس شمس» از شاعران جوان و توانمند استان زنجان به ترتیب رتبه دوم و سوم کشوری را در بخش کودک و نوجوان کسب کردند.

وی خاطرنشان کرد: نویسندگان جوان و باانگیزه استان زنجان در محافل ادبی در سطح کشور همیشه فعال و موفق بوده‌اند که امیدواریم همواره شاهد درخشش و خلق آثار این هنرمندان موفق و ملی در حوزه ادبیات دفاع مقدس باشیم.

اخبار مرتبط

برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس در مشگین‌شهر

رونمایی از دو کتاب دفاع مقدس در اسدآباد

جبهه پایداری: اشتباهی راهبردی است که دفاع مقدس را در بُعد نظامی منحصر کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha