درخشش دو شاعر زنجانی در کنگره ملی شعر دفاع مقدس

به گزارش سراج24، «قاسم محمدی»، با بیان اینکه مراسم اختتامیه بیست و دومین کنگره ملی شعر دفاع مقدس با معرفی برگزیدگان امروز (چهارشنبه) به کار خود پایان داد، اظهار داشت: این مراسم به میزبانی استان فارس و به صورت مجازی برگزار شد و با معرفی برترین‌ها در بخش‌های مختلف به پایان رسید.

محمدی در ادامه به بخش‌های مختلف این جشنواره اشاره کرد و گفت: کنگره ملی شعر دفاع مقدس در بخش‌های شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی، دفاع مقدس و جنگ نرم، نقش دفاع مقدس در سلامت عمومی جامعه، دفاع مقدس و مدافعان سلامت، زیبایی‌های کربلا، عاشورا و مدافعان حرم، عاشورا و جوانان برگزار شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان یادآورشد: فراخوان کنگره ملی شعر دفاع مقدس از یکم دی آغاز و تا ۱۵ بهمن ادامه داشت که علاقمندان به حضور در این کنگره، آثارشان را به مراکز استانی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارسال کردند.

محمدی افزود: اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان، نیز پس از جذب آثار شاعران استان و ارسال به دبیرخانه مرکزی در این کنگره حضور فعال داشت که در نهایت از میان آثار ارسالی خانم‌ها «لیلا عبدی» و «نرگس شمس» از شاعران جوان و توانمند استان زنجان به ترتیب رتبه دوم و سوم کشوری را در بخش کودک و نوجوان کسب کردند.

وی خاطرنشان کرد: نویسندگان جوان و باانگیزه استان زنجان در محافل ادبی در سطح کشور همیشه فعال و موفق بوده‌اند که امیدواریم همواره شاهد درخشش و خلق آثار این هنرمندان موفق و ملی در حوزه ادبیات دفاع مقدس باشیم.

اخبار مرتبط

نصب بیلبوردهای شهدا در مناطق مختلف زنجان

انجام ۳ هزار فعالیت ویژه هفته دفاع مقدس در سمنان

مرکز فرهنگی دفاع مقدس سمنان وارد فاز موزه‌آرایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha