ایران، تنها کشور برگزارکننده مسابقات بین‌المللی قرآن در ایام کرونا

به گزارش سراج24، احسان محمدی در مشهد در خصوص احساسش نسبت به کسب رتبه برتر در مسابقات بین‌المللی قرآن گفت: از اینکه به‌عنوان اولین شرکت‌کننده و اولین نفر در مسابقات بین‌المللی برای کشورمان ایران انتخاب شدم و نامم در تاریخ مسابقات به‌عنوان اولین مرتل بین‌المللی ثبت خواهد شد، بسیار خرسندم.

مرتل برتر‌ سی و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشور ایران در خصوص دیگر شرکت‌کنندگان در مسابقات امسال عنوان کرد:  رقبایم در این مسابقه جدی و قوی نبودند، البته معمولاً مسابقات بین‌المللی به همین صورت است و رقابت در مرحله کشوری برای ما بسیار سخت‌تر است و به دلیل سطح بالای قاریان ایرانی معمولاً در سطح بین‌المللی حرفی برای گفتن داریم.

وی بابیان اینکه مسابقات امسال به دلیل محدودیت‌های کرونایی مجازی برگزار شد. یادآور شد: متسابقین در مرحله نیمه‌نهایی تلاوت‌ها را با ضوابطی که اعلام‌شده بود، خودشان ضبط و ارسال کردند.

محمدی ادامه داد: در مرحله فینال افرادی که انتخاب‌شده بودند، با سفارت ایران در آن کشور و ما هم با حضور ناظر تلاوت‌ها را ضبط کردیم و چند روز گذشته هم به‌صورت زنده در صداوسیمای ایران پخش و مورد داوری قرار گرفت.

وی تأکید کرد: طبیعتاً شور و حال و هیجان و جذابیت حاکم بر مسابقات حضوری، امسال وجود نداشت و تعامل با شرکت‌کنندگان کشورهای دیگر از بین رفت و مورد رضایت ما هم نبود. اما جای تشکر دارد که تدابیری اندیشیده شد تا تنها کشوری باشیم که مسابقات بین‌المللی را در شرایط کرونایی برگزار کردیم.

مرتل برتر‌ سی و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشور ایران با اشاره به اینکه سالیان متعدد در مسابقات مختلف ترتیل شرکت کردم و رتبه‌های متعددی هم در این مسابقات کسب کرده‌ام، خاطرنشان کرد: برای مثال در مسابقات ملی دانشجویان و دارالقرآن امام علی حائز رتبه اول شدم و در مسابقات اوقاف هم دو سال متوالی رتبه برتر را کسب کرده‌ام که این اتفاق برای اولین بار در تاریخ مسابقات افتاده است و من نیز به‌عنوان فردی که بیشترین رتبه برتر ترتیل در کشور را در تاریخ مسابقات کسب کرده است، شناخته شدم.

محمدی با تأکید بر اینکه در سال ۹۸ یعنی دو سال بعد از آخرین کسب رتبه، بنا شد که رشته ترتیل برای اولین بار به مسابقات بین‌المللی ایران اضافه شود، اظهار کرد: یک انتخابیه در بهمن‌ماه سال ۹۸ بین یازده نفر از نفرات برتر سال‌های قبل برگزار شد، که در آنجا به‌عنوان نفر اول و نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی انتخاب شدم و توانستم از صد نمره نود را کسب کنم.

اخبار مرتبط

استقرار 210 گروه بسیجی جهت مقابله با کرونا در شمال غرب شیراز

جمع‌آوری تریاژ صحرایی از محوطه بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد

وضعیت نابسامان یکی از مراکز درمان کرونا در حاشیه شهر مشهد و سکوت مسئولان!

0 نظر

ارسال نظر

capcha