بعثت پیامبر(ص) سرآغاز تمدن سازی اسلامی در جهان بشریت است

بعثت پیامبر(ص) سرآغاز تمدن سازی اسلامی در جهان بشریت است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام ناصر شکریان امیری بعدازظهر چهارشنبه در جشن عید مبعث ویژه کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی استان با تبریک فرا رسیدن مبعث نبی مکرم و معظم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)، اظهار داشت: این روز مهم، نقطه عطفی در تاریخ هدایت بشریت است و جهان اسلام باید از مبانی و اندیشه‌های تمدنی حضرت محمد (ص) الگو برداری کند.

وی، بعثت نبی مکرم اسلام را نجات بخش بشریت از جهالت و تاریکی دانست و افزود: پیامبر اکرم (ص) در واقع با مبعوث شدن به پیامبری و با خلق نیکوی خود سبب شدند که بشریت از جهالت و ظلمت نجات یابد و مسیر سربلندی و سعادت را طی کند.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران، یکی از شاخصه‌های مهم بعثت نبی مکرم اسلام را تمدن سازی عنوان کرد و افزود: آن حضرت توانستند در طول ۲۳ سال، جامعه جاهل را به سمت ایمان و تمدن رهنمون سازد و بنیان مستحکم تمدن اسلامی پایه ریزی کنند.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان اینکه تمدن سازی در سایه بهره گیری از اهداف متعالی بعثت نبی مکرم اسلام تحقق خواهد یافت، خاطرنشان کرد: با بعثت پیامبر گرامی اسلام (ص) شکوفایی دین اسلام به حد کمال رسید و تمدن‌سازی اسلامی شکل گرفت که ضامن سعادت انسان‌ها است.

حجت‌الاسلام شکریان با بیان اینکه در تمدن اسلام، همه مؤلفه‌ها بر محور اسلام ناب است، تصریح کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌عنوان پرچم نشر و گسترش اسلام ناب در جهان بشریت، نقش کلیدی و محوری در تمدن سازی بر پایه اهداف و ارزش‌های بعثت پیامبر گرامی اسلام بر عهده دارد.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان اینکه عید مبعث انسان را به سوی اهداف آفرینش و توحیدی نزدیک می‌کند، اظهار داشت: باید اهداف عید مبعث پیامبر اکرم (ص) به طور دقیق برای عموم جامعه تبیین شود.

حجت‌الاسلام شکریان با اشاره به اینکه مبعث روز رهایی انسان از جهالت و رهنمون شدن بشر و جهان به سوی اهداف اصلی آفرینش است، ادامه داد: بارزترین فلسفه بعثت این است که انبیا و اولیا الهی و به‌ویژه حضرت پیامبر اکرم (ص) برای تربیت انسان‌ها برگزیده شده‌اند.

وی، هدایت انسان‌ها به سوی سعادت حقیقی را یکی از اهداف مهم مبعث پیامبر گرامی اسلام دانست و خاطرنشان کرد: بعثت پیامبر اسلام (ص) اساسی‌ترین و محوری ترین امر برای تربیت انسان‌ها بوده است و به همین دلیل تربیت صحیح، علم و آگاهی انسان را به اهداف واقعی اش نزدیک تر می‌کند.

حجت‌الاسلام شکریان با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) با مهربانی، عطوفت، مبارزه با ظلم و ستم و با دعوت مردم به سوی پروردگار راه نوینی را بر روی بشر گشودند، تصریح کرد: بعثت نبی مکرم اسلام موجب شد بشری که غرق در فساد و غرق در جهالت بود به سمت نور و روشنایی هدایت شوند.

وی با اشاره به اینکه بعثت نبی مکرم اسلام موجب خودآگاهی و خود شناسی در بشریت شد، خاطرنشان کرد: توجه به اخلاقی مهم‌ترین هدف بعثت پیامبر گرامی اسلام است که متأسفانه امروز به حلقه گمشده جوامع مختلف تبدیل شده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه تا پیش از بعثت نبی مکرم اسلام ارزش‌های انسانی و اخلاقی در پایین‌ترین سطح ممکن بود، اظهار داشت: اما پیامبر اکرم (ص) که هدف اصلی خود را نشر مکارم اخلاق در جامعه عنوان کردند، به سال‌ها جهالت و نادانی ملت‌ها پایان دادند.

استاد برجسته حوزه و دانشگاه‌های مازندران در پایان با اشاره به فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰و با تقدیر از فعالیت‌های فرهنگی و دینی کارکنان تبلیغات اسلامی مازندران در سال ۱۳۹۹، تاکید کرد: رویکرد جدی سازمان تبلیغات اسلامی در سال‌های اخیر تحقق منویات رهبری معظم انقلاب و بسترسازی در راستای ایجاد تمدن نوین اسلامی و بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های این سازمان در برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است و این امر مستلزم مجاهدت و تلاش و همت مضاعف همه کارکنان این نهاد مقدس است و باید همه واحدهای مختلف در این بخش با برنامه ریزی و انسجام بیشتر برای تحقق این اهداف تلاش کنند.

اخبار مرتبط

بیدارگری و تمدن سازی عزای حسینی بزرگ‌ترین تهدید برای دشمن است

توجه به ظرفیت رسانه در تمدن سازی نوین اسلامی لازم و ضروری است

تحول انسانی و تغییر جامعه اساسی ترین پایه تمدن اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha