دفاع از حقانیت شیعه از باب اثبات اصول تاریخی است

دفاع از حقانیت شیعه از باب اثبات اصول تاریخی است

به گزارش سراج24، آیت الله اختری در همایش «حضرت ابوطالب حامی پیامبر اعظم (ص)» ضمن بیان استقبال، حمایت و دعای همه مراجع که برگزاری این همایش را بسیار ضروری و ارزنده خواندند، گفت: حضرت ابوطالب (ع) تمام امکانات و شخصیت خود را برای حمایت و خدمت پیامبر به کار بست؛ بدخواهان همواره به دنبال پوشاندن حقیقت حضرت ابوطالب (ع) بودند و از صدر اسلام این نوع فعالیت‌های انحرافی در کتمان ایمان و شخصیت حضرت ابوطالب (ع) را داشته‌اند.

رئیس بنیاد بین‌المللی عاشورا با اشاره به اشعاری که منسوب به خود حضرت ابوطالب (ع) است، گفت: حضرت ابوطالب (ع) آشکارا بر ایمان و دین داری خود تاکید می‌کند. در کلمات ائمه (ع) مخصوصاً امام صادق (ع) به ایمان ابوطالب (ع) اشاره شده است و ایمان ابوطالب (ع) را مثل ایمان اصحاب کهف می‌دانند. در نامه‌ای که از حضرت رضا (ع) درباره ایمان ابوطالب (ع) سوال می‌شود، امام رضا (ع) در جواب می‌نویسند که اگر در ایمان ابوطالب شک کنی، در راه آتش قدم نهاده‌ای.

وی با اشاره به بعضی کتاب‌های معاندان و مطالبشان که با جعلیات به دنبال خدشه‌دار کردن ابوطالب (ع) بودند، افزود: دشمنان اهل بیت (ع) فهمیدند که اگر ایمان ابوطالب آشکار شود، حضرت امیر علیه السلام از این جهت هم بر دیگران فضیلت پیدا خواهد کرد لذا با وجود دلایل متعدد بر ایمان ابوطالب، اینگونه رفتار دشمنان کاملاً نشان دهنده این است که از سر بغض و حسد، به حقانیت ابوطالب (ع) انکار می‌ورزند.

آیت الله اختری افزود: امروز زمانی است که یک حکومت شیعه در جهان وجود دارد و باید امروزه از این حقایق دفاع کنیم و آنها را بیان کنیم. علمای بزرگ قدیم در زمان‌های گذشته هرگاه فرصت یافته‌اند از این حقانیت دفاع کرده‌اند و به دنبال پایه گذاری مکتب علمی اهل بیت (ع) بوده‌اند.

رئیس بنیاد بین‌المللی عاشورا با اشاره به اینکه امروز بسیاری از محققان جهان، اطلاعات غلطی را از دانشنامه‌های انحراف یافته می‌گیرند، افزود: دشمنان اهل بیت (ع) حقایق را تحریف می‌کنند و دروغ‌ها را به جهانیان تزریق می‌کنند؛ آنها شخصیت عمّار و حتی امام حسین علیه السلام را تحریف می‌کنند. دفاع از حقانیت شیعه از باب اثبات اصول تاریخی است و این نوع کارها، یک فعالیت علمی و رایج در جهان است. امروز لازم است که از هر امکاناتی برای اثبات حقانیت شیعه استفاده کنیم و این دفاع، منافات با وحدت ندارد و وحدت مسلمین امری ضروری است.

اخبار مرتبط

دستاوردهای بی نظیر نبرد ۱۲ روزه غزه در تاریخ ماندگار خواهد شد

برگزاری کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی دفاع مقدس در یاسوج

انجام ۳۰۰ ساعت مصاحبه تاریخ شفاهی با رزمندگان استان کهگیلویه و بویراحمد

0 نظر

ارسال نظر

capcha