توزیع 130 هزار بسته معیشتی در زنجان با کمک خیرین و وقف

توزیع 130 هزار بسته معیشتی در زنجان با کمک خیرین و وقف

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام موسی موسوی تبریزی در زنجان اظهار کرد: همزمان با هفته احسان و نیکوکاری بسته‌های معیشتی بین نیازمندان توزیع شد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: هزینه خرید این بسته‌های معیشتی از محل درآمدهای موقوفه قیدار نبی (ع) تامین شده است که طبق نیات این موقوفه باید در نیات خیرات و مبرات و هزینه‌های جاری و عمرانی حرم مطهر قیدار نبی صرف شود، بنابراین بر طبق نیات تعیین شده توسط واقف، اداره اوقاف خدابنده در همین راستا اقدام کرده است.

وی با اشاره به توزیع 400 بسته حمایتی در خدابنده گفت: ارزش این بسته‌های معیشتی هرکدام بالغ بر ۳۰۰ هزار تومان بود که در مجموع ۱۲۰ میلیون تومان صرف این امر شده است.

موسوی همچنین از توزیع ۱۶۰ بسته معیشتی (تبرکات مهدوی) مابین خانواده‌های کم بضاعت شهرستان زنجان خبر داد و گفت: ارزش هر کدام از این بسته‌ها بالغ بر ۴۰۰ هزار تومان است و ارزش مجموع این بسته‌ها که به همت خیرین و موسسات خیریه همکار تهیه و اهدا شده است بیش از ۶۴ میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه اوقاف استان زنجان جزو استان‌های برتر در بحث کمک‌رسانی به اقشار کمک درآمد بوده است، اضافه کرد: در همین راستا حدود ۱۳۰ هزار بسته معیشتی در سطح استان زنجان توزیع شد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: همچنین در بحث تجهیز تالار احسان شهرستان خدابنده به عنوان اولین استان در سطح کشور برای نقاهتگاه بیماران کرونایی عمل کرد که مورد تقدیر سازمان اوقاف قرار گرفت.

وی بر مداومت بر کمک‌ رسانی به اقشار و خانوده‌های کم درآمد در استان زنجان طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و وظایف اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد و گفت: اوقاف استان زنجان در چند مرحله گوشت گرم تهیه و بین نیازمندان توزیع کرده است.

اخبار مرتبط

هیئات مذهبی در محرم پارسال نمره قبولی گرفتند

سهمیه فعالان قرآنی از صندوق فرهنگ به ۱۰ هزار نفر افزایش می یابد

واکنش رئیس سازمان اوقاف به صدور حکم ابطال وقف آق‌مشهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha