مادران جوان دارای ۳ فرزند به بالا در یزد تجلیل شدند

مادران جوان دارای ۳ فرزند به بالا در یزد تجلیل شدند

به گزارش سراج24، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد در مراسم تجلیل از این مادران اظهار داشت: کاهش جمعیت و پیر شدن جمعیت در آینده یکی از دغدغه‌های مدنظر رهبر معظم انقلاب است و لازم است در این زمینه برای خانواده‌ها فرهنگ سازی شود.

وی بیان کرد: برخی خانواده‌ها از تامین رزق و روزی فرزندان خود نگران هستند که این افراد لازم است روحیه توکل را در خود تقویت کنند زیرا خداوند متعال در قرآن کریم نسبت به تامین روزی افراد وعده داده است.

ناصری اظهار امیدواری کرد: خانواده‌ها و زوج‌های جوان با فرزندآوری و تربیت درست و صحیح فرزندان خود، مسئولانی خدمتگزار به اسلام و انقلاب و مردم تربیت کنند تا این افراد هرکدام سربازانی برای امام زمان (عج) باشند.

وی بر لزوم افزایش جمعیت شیعیان تاکید کرد و گفت: حضرت محمد (ص) در احادیث معتبر به این نکته اشاره و تاکید داشته اند و خانواده‌های پرجمعیت را مایه مباهات دانسته اند.

دهقان، دبیر جبهه فرهنگی انقلاب استان یزد با اشاره به اینکه برخی خانواده‌های پرفرزند در بین خانواده‌ها در انزوا قرار می‌گیرند، اظهار داشت: روال عادی داشتن فرزند زیاد است و خانواده‌های تک فرزندی و دو فرزندی روال غیرعادی را طی می‌کنند بنابراین خانواده‌های پرفرزند، خودشان نیز در این زمینه به فرهنگ سازی بپردازند.

در این مراسم با اهدای هدایایی از سوی امام جمعه یزد، جبهه فرهنگی انقلاب و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد از زنان زیر ۴۰ سال دارای سه فرزند به بالا تجلیل شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد نیز که دارای پنج فرزند به نام‌های محمد، علی، فاطمه، حسن و حسین همچنین دارای هفت نوه دختر هستند، در این مراسم به عنوان خانواده دارای چهار فرزند به بالا معرفی شدند.

اخبار مرتبط

مشارکت هیئت های مذهبی یزد در آزادی زندانیان

نمایندگان یزد متحد باشند

جشن نیکوکاری روحیه ایثار و مروت را در دانش آموزان تقویت می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha