انقلاب صلابت و اقتدار را از مردم کسب کرده است

انقلاب صلابت و اقتدار را از مردم کسب کرده است

به گزارش سراج24، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی شامگاه دوشنبه در دیدار اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای مازندران با بیان اینکه ️دوام نظام به حضور و بروز مردم است، افزود: این انقلاب مشروعیت فقهی و الهی خود را از بعثت و غدیر، الگوی خود را از عاشورا، قدرت و اقتدار و صلابت را از مردم گرفته و فلسفه و معنا و مفهوم خود را از انتظار گرفته است.

وی گفت: انقلاب فرصت حضور مردم و تصمیم گیری مردم و قدرت انتخاب را فراهم کرده و شکر این نعمت در انتخاب اصلح است و اگر انتخابات حداکثری و همگانی داشته باشیم و دشمن ببیند ملت پای نظام و انقلاب خود ایستاده است، ناامید می‌شود و از فشارها و تحریم‌ها مأیوس خواهد شد.

آیت الله لائینی با عنوان اینکه آنچه هیئت نظارت باید جدی بگیرد، نظارت است و نباید چشم‌ها را روی هم گذاشت و تائید صلاحیت کرد زیرا این مسئله مشکلات زیادی را برای ما ایجاد خواهد کرد، ادامه داد: بررسی درستی داشته باشید و کسانی را تائید کنید که واقعاً صالح و اصلح باشند ولو تعدادشان زیاد نباشد.

امام جمعه ساری با تاکید براینکه اگر هیئت نظارت کار خود را جدی نگیرد در فسادهای بعدی افراد تأیید صلاحیت شده، سهیم خواهد بود، افزود: در تائید صلاحیت‌ها علاوه بر سوابق فرد، سوابق خانوادگی او را هم ببینید و در این را تسلیم فشارهای دیگران نشوید و بدون فشار و نظر و تعصبات و روابط به بررسی صلاحیت بپردازید.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری افزود: باید بررسی شود چرا حوزه شوراهای اسلامی دچار لغزش می‌شوند، آیا همه به ضعف اشخاص مربوط می‌شود یا ساختار و قوانین و مقررات هم بستر فساد را ایجاد کردند وباید ساختارها را اصلاح کرد.

وی ادامه داد: همچنین روی هزینه کردهای انتخاباتی دوره‌های قبل و این دوره نامزدها باید حساس شد زیرا کسانی که هزینه‌های زیادی در انتخابات می‌کنند نشان دهنده آن است که آن نامزد برای خود محاسبات اقتصادی کرده است.

اخبار مرتبط

نقش مساجد در برگزاری مراسم انقلاب قابل تقدیر است

آیت‌الله علم‌الهدی: گسست نسل یک خطر جدی برای انقلاب است

اعتراضات موسوم به «انقلاب گرسنگان» علیه ائتلاف سعودی، به «تعز» یمن رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha