لزوم اهتمام در سرمایه گذاری دستگاه‌های دولتی برای ترویج نماز

لزوم اهتمام در سرمایه گذاری دستگاه‌های دولتی برای ترویج نماز

به گزارش سراج24، آیت‌الله مصطفی علما در سومین جلسه شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: مساجد قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه در هشت سال دفاع مقدس نقش به سزایی ایفا کردند.

وی با بیان اینکه فلسفه تشکیل کانون‌های فرهنگی هنری مساجد رونق دادن و سرمایه‌گذاری برای نماز است، افزود: کانون‌های فرهنگی مساجد نیازمند برنامه‌ریزی دقیق هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به لزوم ترویج نماز توسط حاکمیت در قانون اساسی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دغدغه این امر به وجود آمد، پیش از انقلاب در استان کرمانشاه از نماز استقبالی نمی‌شد.

علما با تاکید بر اینکه جوانان پس از انقلاب با شور و شوق فراوان به سمت نماز هدایت شدند، ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی برخی از استان‌های کشور در برخی از شاخص‌های دینی و مذهبی برتر شدند، زیرا که این استان‌ها ذاتاً خصوصیاتی داشته و از کرمانشاه متدین‌تر هستند.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه برای داشتن یک امام جماعت خوب و فرمانده عاقل اعتبارات مالی ویژه‌ای است نیاز است، تصریح کرد: در صورت نبود اعتبارات مورد نیاز کار پیش نمی‌رود، لذا تمامی دستگاه‌های مرتبط باید در حد توان خود به رونق و سرمایه‌گذاری در نماز اهتمام ورزند.

اخبار مرتبط

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

دفاع مقدس یک مکتب انسان‌ساز در دست معلمان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha