کادرسازی یکی از مهمترین الزامات فرهنگی در مساجد است

کادرسازی یکی از مهمترین الزامات فرهنگی در مساجد است

به گزارش سراج24، آیت الله سید محمد شاهچراغی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری استان سمنان به میزبانی دفتر خود، ضمن بیان اینکه کادرسازی یکی از مهمترین الزامات فرهنگی در مساجد است، تاکید کرد: برای جذب جوانان به مساجد و برنامه‌های فرهنگی باید برنامه‌ریزی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه حضور بیشتر و فعالانه جوانان در مساجد نیازمند یک برنامه‌ریزی دقیق است، افزود: کانون‌های فرهنگی مساجد که در سراسر استان فعالیت خوبی دارند، بهترین امکان و زیرساخت برای این مهم محسوب می‌شوند.

امام جمعه سمنان مساجد را کانون انتشار هدایت‌های دینی دانست و بیان کرد: مسجد تنها مکانی برای اقامه نماز نیست، بلکه انجام فعالیت‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی به خصوص با حضور جوانان در این مکان‌های مقدس لازم است.

آیت الله شاهچراغی از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خواست تا برای کادر سازی تلاش کند و ابراز کرد: اجرای برنامه‌ها به گونه‌ای باشد که بتوانیم شاهد حضور و کادر سازی گسترده از جوانان در مساجد سراسر استان باشیم و در این راه البته تعامل نهادهای فرهنگی لازم است.

وی خواستار محوریت مساجد در خدمات کانون‌های مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج شد و گفت: مردم باید خدمت رسانی فرهنگی و دینی را در بستر مساجد مشاهده کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسجد نقشی مهم در تربیت جوانان و نوجوانان نیز دارد، گفت: تربیت کودکان و نوجوانان در سنین نونهالی و نوجوانی دارای اهمیت فراوانی است لذا باید از سنین اندک آنان را با مساجد آشنا کرد.

فرشید فلاح لاله زاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت ۲۶۴ کانون فرهنگی هنری مسجد در استان، گفت: ۲۳ هزار نفر در این کانون‌ها حضور دارند که غالباً از جوانان هستند.

اخبار مرتبط

وقتی دختران بدحجاب در «شلمچه» متحول می‌شوند

واکنش امام جمعه سمنان به فیلم موهن «عنکبوت مقدس»

مادر نازا با کمک متخصصان بومی فرزنددار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha