۴۰ درصد اشتغال کمیته امداد سمنان به بانوان اختصاص‌یافته است

۴۰ درصد اشتغال کمیته امداد سمنان به بانوان اختصاص‌یافته است

به گزارش سراج24، فاطمه منصوری ظهر دوشنبه در مراسم جشن ایجاد ۱۴۰۰ فرصت شغلی برای بانوان استان سمنان به میزبانی سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان ضمن بیان اینکه طی سال جاری ۴۰ درصد اشتغال کمیته امداد سمنان به بانوان اختصاص‌یافته است، ابراز داشت: معتقدیم در این گام نه‌تنها کمیته امداد بلکه سایر دستگاه‌ها و نهادهای دیگر نیز باید سهمی در ایجاد اشتغال بانوان برداشته و افراد تحت پوشش را نیز به‌کارگیری کنند.

وی بابیان اینکه کمک به بارور کردن استعدادها می‌تواند در ایجاد اشتغال بانوان اثرگذار باشد، گفت: افراد خیر، دستگاه‌ها و نهادهایی نظیر کمیته امداد که در این راستا قدم برمی‌دارند می‌بایست موردحمایت قرار گیرند.

معاون مدیریت منابع انسانی استانداری سمنان بابیان اینکه شرایط کرونا باعث ایجاد مشکلاتی در حوزه اشتغال شده است، ابراز داشت: این تهدیدها باید به فرصتی برای خلاقیت و نوآوری مبدل شود که وجود مشاوره‌های شغلی در بدنه کمیته امداد توانسته این معضل را برطرف و افراد را تا پای اجرای کار و بعدازآن حمایت کند.

منصوری بابیان اینکه دغدغه ارتقا حوزه بانوان نه‌تنها در کمیته امداد بلکه در استانداری نیز پیگیری می‌شود، تصریح کرد: معتقدیم با یک برنامه هدفمند می‌بایست برای رفع فقر و محرومیت در استان سمنان گام برداشت که تلاش‌های حمایتی کمیته امداد در این راستا قابل‌تقدیر است.

وی افزود: توانمندسازی و خودکفایی بانوان به‌ویژه افراد سرپرست خانوار می‌تواند به ایجاد درآمد بین آن‌ها منتهی شود لذا همراهی خیران اشتغال در به‌کارگیری آن‌ها می‌تواند گامی برای کاهش مشکلات این قشر به شمار رود.

اخبار مرتبط

۸۰ درصد زندانیان سمنانی امسال صاحب کار می‌شوند

رشد ۲۵درصدی پرداخت زکات فطریه در استان سمنان پیش‌بینی می‌شود

بیش از یک میلیون پرس غذای گرم بین نیازمندان هرمزگان توزیع شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha