اشتغال زایی ۹۰۰ نفره با راه اندازی مراکز مثبت زندگی در فارس

اشتغال زایی ۹۰۰ نفره با راه اندازی مراکز مثبت زندگی در فارس

به گزارش سراج24، محمد صادق کشفی نژاد ظهر دوشنبه در آئین افتتاح این مراکز که به شکل ویدئو کنفرانس همزمان با سراسر کشور با حضور رئیس جمهوری و رئیس سازمان بهزیستی برگزار شد، افزود: در سراسر کشور شاهد گشایش ۲۴۰۰ مرکز مثبت زندگی هستیم که منجر به اشتغال ۱۱ هزار نفر متخصص تحصیل کرده شده است.

وی ادامه داد: همچنین در فارس نیز با افتتاح ۱۸۶ مرکز به ۹۰۰ نفر مستقیماً شغل داده شده که جای بسی خرسندی دارد.

کشفی نژاد در جواب خبرنگاران در خصوص شناساندن مراکز مثبت زندگی به مردم گفت: مثبت زندگی اختصاری است از خدمات بهزیستی با ارائه خدمت رسانی ۲۲ گانه و رایگان که در آن مددکاران بهزیستی به سراغ مددجویان متقاضی رفته و سعی در رعایت حال آنها، تسهیل امور، محله محوری، توجه به روستاها، نیازسنجی‌های بومی همراه با مشارکت مردمی، غربالگری‌ها و مشاوره ژنتیک و تجمیع هر خانواده در یک پرونده با تعامل مناسب شده است.

وی همچنین در خصوص تأمین هزینه این پروژه ملی اظهار کرد: احتساب هزینه‌های مربوط به راه اندازی این مراکز به صورت دولتی شامل ساختمان تجهیزات و غیره، ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و هزینه‌های مربوط به نیروی انسانی ۶۶۰ میلیارد تومان که در جمع مبلغی در حدود ۵,۵۰۰ میلیارد تومان شده است که توسط واگذاری به بخش غیردولتی در آن صرفه جویی شد.

مدیرکل بهزیستی فارس در پایان از استقرار مراکز مثبت زندگی در روستاها خبر داد و گفت: در روستاهای دارای ۱۵۰ مددجو یک مرکز تأسیس شده است و امیدواریم این روند گسترده‌تر ادامه یابد.

اخبار مرتبط

واگذاری ۲۲ فرزند به خانواده جایگزین در سمنان

چاروسا و دیشموک؛ پایلوت طرح‌های اشتغال بنیاد برکت

ایجاد اشتغال برای ۹۰۰ نفر در ندامتگاه خورین ورامین

0 نظر

ارسال نظر

capcha