دانشنامه دفاع مقدس یک کار بزرگ فرهنگی است

دانشنامه دفاع مقدس یک کار بزرگ فرهنگی است

به گزارش سراج24، «حسین مصطفی پور» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان امروز (17 اسفند) در جلسه مشترک شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت که در استانداری برگزار شد، با اشاره به گزارش عملکرد ویژه برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان، اظهار داشت: گیلان یکی از استان های برتر در حوزه برگزاری برنامه ها  است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با اشاره به قدردانی رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور از استاندار گیلان جهت همکاری در برگزاری برنامه های چله دفاع مقدس، تصریح کرد: همه مدیران دستگاه های اجرایی استان و مجموعه های نظامی در جهت بزرگداشت آثار و معارف و فرهنگ دفاع مقدس اهتمام داشتند.

وی  با اشاره به اهمیت جمع آوری آثار و اسناد و مدارک و یادگاری های شهدا و رزمندگان، تاکید کرد: رزمندگان گیلانی نقش برجسته و ارزشمندی در عرصه دفاع مقدس داشتند و لذا باید این حماسه آفرینی ها را برای آیندگان ثبت و ضبط کنیم.

مصطفی پور با اشاره به عقب ماندگی استان گیلان در حوزه دانشنامه دفاع مقدس، متذکر شد: با موافقت استاندار گیلان و مشارکت فرمانداران، به دنبال راه اندازی دفتر حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در شهرستان ها هستیم تا به صورت تخصصی پیگیر تدوین دانشنامه دفاع مقدس گیلان باشند.

وی دانشنامه دفاع مقدس را یک کار بزرگ فرهنگی دانست و افزود: نیازمند جمع آوری مصاحبه ها و تصاویر و فیلم ها و اسناد و دست نوشته های مربوط به شهدا و رزمندگان در شهرستان ها هستیم تا بتوانیم نگارش دانشنامه را شهر به شهر دنبال کنیم.

اخبار مرتبط

جای خالی طنز دفاع مقدس در میان کتاب‌ها

سیری بر زندگی شهید «محمّدحسن ابراهیمی»

صهیونیست‌ها علی‌رغم تحرکات وحشیانه مانند همیشه ناکام می‌مانند

0 نظر

ارسال نظر

capcha