آیین نهال کاری «هم عهدی با شهدا» در گرگان برگزار شد

آیین نهال کاری «هم عهدی با شهدا» در گرگان برگزار شد

به گزارش سراج24، مراسم کاشت نهال «هم عهدی با شهدا» به مناسبت روز درختکاری با یاد و نام هر شهید یک درخت و به یاد شهدای مداح و پیرغلامان حسینی استان گلستان روز یکشنبه با حضور مسئولان در پارک دباغان گرگان برگزار شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان در این مراسم با اشاره به اهمیت درخت و درختکاری، اظهار کرد: بقای انسان ها در بقای درختان است.

حجت الاسلام نورالله ولی نژاد با اشاره به این مطلب که آلودگی زیست محیطی و قطع درختان، بقای انسان به خطر انداخته است، تصریح کرد: با توسعه و کاشت درخت، بقا و حیات بشر تضمین می شود.

وی افزود: ساخت مسجد، کمک به محرومان، چاپ قرآن، کاشت درخت و غیره از کارهایی است که به انسان بقا می بخشد.

ولی نژاد در ادامه با اشاره به اینکه ائمه معصومین (ع) سفارشات زیادی به درختکاری و رشد و توسعه درخت داشتند، گفت: پیامبر (ص) به کاشت درخت خرما سفارشات فراوان داشتند چون خرما آذوقه و روزی مردم آن زمان بود.

وی با بیان این مطلب که با ساخت تفرجگاه ها و قطع درختان، جنگل آسیب دید و بقای انسان هم به خطر است، خاطرنشان کرد: امروز با تلاش و اراده دست اندرکاران نظام، جنگل ها رشد و توسعه پیدا کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب اهتمام دارند که در روز درختکاری، درخت بکارند و این درس را به همگان آموخت که درخت و درختکاری را جدی بگیرند.

اخبار مرتبط

پسر ۱۳ ساله گرگانی حساب بانکی مادر خود را خالی کرد

پویش «هر دانش آموز، یک نهال» در گرگان برگزار شد

طرح «نهال هم عهدی با شهدا» در استان مرکزی اجرا می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha