توزیع 60 هزار تبلت بین محصلان مناطق محروم در طرح نذر هوشمند

توزیع 60 هزار تبلت بین محصلان مناطق محروم در طرح نذر هوشمند

به گزارش سراج24، کرونا موجب شد که آموزش دانش‌آموزان از کلاس درس و مدرسه به فضای مجازی و منزل منتقل شود؛ تا قبل از کرونا، اینکه دانش‌آموزان تلفن همراه داشته باشند، اتفاق خوبی نبود و نگرانی‌ها از اینکه بچه‌ها وقت خود را در فضای مجازی بگذرانند، وجود داشت.

در آن دوره، هیچکس به دنبال اینکه برای دانش‌آموزان تبلت و موبایل تهیه کند، نبود و اصلا چنین چیزی در فکر هم نمی‌گنجید که روزی همه دست به هم دهند تا به دانش‌آموزانی که تلفن و تبلت ندارند، کمک کنند اما کرونا، زیست بوم جدیدی ایجاد کرد که تبلت به مدرسه تبدیل شد و ابزار درس خواندن بچه مدرسه‌ای‌ها شد.

 همین موضوع باعث شد که نهادها و گروه‌های مختلف دست به دست دهم دهند تا هیچ دانش‌آموزی از تحصیل عقب نماند؛ بسیج دانش‌آموزی هم طرح نذر هوشمند را راه‌اندازی کرد.

مجتبی باستان رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی درباره نذر هوشمند، اظهار کرد: تاکنون بیش از 60 هزار تبلت و تلفن همراه در این طرح توزیع شده است. 

وی ادامه داد: طرح نذر هوشمند از هفته بسیج دانش‌آموزی آغاز شد و همچنان تا زمانی که دانش‌آموزان نیاز داشته باشند، ادامه دارد.

باستان اضافه کرد: در این طرح توانسته‌ایم تاکنون 7 هزار تلفن همراه و 53 هزار تبلت برای دانش‌آموزانی که دسترسی به ابزار هوشمند را ندارند با همراهی خیرین، تهیه کرده و توزیع کنیم.

اخبار مرتبط

۲۰ هزار دانش‌آموز بوشهری در اردوهای مجازی راهیان نور شرکت کردند

اهدای ۴۵ تبلت به ایتام اردبیلی توسط نیکوکار خارج از کشور

اهدای ۴ هزار تبلت به دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد اصفهان

0 نظر

ارسال نظر

capcha