۴۵ مدرسه علمیه استان تهران آماده پذیرش طلبه هستند

۴۵ مدرسه علمیه استان تهران آماده پذیرش طلبه هستند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام علی عاشوری، از آغاز ثبت نام و پذیرش حوزه علمیه استان تهران خبر داد و اظهار داشت: نام نویسی پذیرش حوزه علمیه استان تهران همزمان در سراسر کشور از تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ آغاز و تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

معاون آموزش حوزه علمیه استان تهران درباره ظرفیت پذیرش، گفت: امسال شاهد ظرفیت بسیار خوبی در پذیرش طلاب در مقاطع مختلف حوزه علمیه استان تهران هستیم و داوطلبان قبول شده در آزمون در ۴۸ مدرسه پذیرش می‌شوند که ۴۵ مدرسه بلند مدت و ۳ مدرسه کوتاه مدت است.

وی با اشاره به اینکه مدارس علمیه استان تهران در سه مقطع پذیرش خواهند داشت، ادامه داد: گروه نخست مربوط به متقاضیان دارای مدرک سیکل است که شامل پایه‌های هشتم و نهم برنامه جدید آموزشی یا همان سوم راهنمایی نظام قدیم، پایه دهم و اول دبیرستان، پایه یازدهم و دوم دبیرستان می‌شود؛ ۱۴ مدرسه استان تهران و یک مدرسه قرآنی اختصاص به گروه اول دارد.

حجت الاسلام عاشوری در خصوص گروه دوم، اظهار داشت: مقطع دیگر مربوط به متقاضیان و داوطلبانی می‌شود که دارای مدرک دیپلم و بالاتر هستند، متقاضیان دارای مدرک دیپلم یا سوم دبیرستان و دانشجویان زیر ۳۰ واحد قبولی می‌توانند برای نام نویسی در پذیرش این مدارس اقدام کنند؛ در گروه دوم ۲۰ مدرسه حوزه علمیه استان تهران از میان دارندگان دیپلم پذیرش خواهند داشت.

معاون آموزش حوزه علمیه استان تهران با اشاره به گروه سوم، عنوان کرد: دانشجویان بالای ۳۰ واحد و دارندگان مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند در نام نویسی پذیرش مدارس گروه سوم را انتخاب کنند که این مدارس شامل ۱۰ مدرسه می‌شود.

وی درباره نحوه ثبت نام، گفت: داوطلبان برای نام نویسی در پذیرش می‌توانند به سامانه پذیرش حوزه علمیه مراجعه کنند و با مطالعه دفترچه آزمون اقدام به ثبت نام کنند؛ در استان تهران متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۷۷۴۸۸۹۰۰ داخلی ۱۰۴ و ۱۰۵ تماس بگیرند.

حجت الاسلام عاشوری در خصوص زمان آزمون، افزود: زمان آزمون با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۱۸ تیرماه ۱۴۰۰ خواهد بود و متقاضیان برای حضور در آزمون می‌توانند سه روز قبل از طریق سامانه پذیرش کارت ورود به آزمون را دریافت کنند، مکان آزمون نیز متعاقباً اعلام می‌شود، البته نحوه برگزاری آزمون به شرایط بستگی دارد که امیدواریم تا آن زمان ویروس کووید ۱۹ برطرف شده باشد تا بتوانیم به صورت فیزیکی در خدمت داوطلبان باشیم.

معاون آموزش حوزه علمیه استان تهران خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش در حوزه‌های علمیه استان تهران با توجه به وجود ۴۵ مدرسه علمیه نزدیک به ۱۳۰۰ طلبه برای سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۰ خواهد بود.

اخبار مرتبط

ثبت نام افتخاری داوطلبین اعزام به فلسطین اشغالی

طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده موشکافانه بررسی شود

پخش مستند «تهران میدان شهداء» ویژه چهلمین روز شهادت شهید فخری‌زاده

0 نظر

ارسال نظر

capcha