کاشت درخت به یاد شهدای مداح و پیرغلامان

کاشت درخت به یاد شهدای مداح و پیرغلامان

به گزارش سراج24، سعید غضنفری، مدیرعامل بنیاد دعبل خزاعی اظهارداشت: این بنیاد به عنوان مرکز جامع خدمات  به هیئات، تشکل های دینی و ستایشگران اهل بیت ع در راستای فعالیت های فرهنگی امسال برای اولین بار و به مناسبت گرامیداشت و ماندگاری نام و یاد شهدای ستایشگر و پیرغلامان اهل بیت(ع) همزمان با ایام درختکاری و همچنین به مناسبت روز بزرگداشت شهدا، ۲۵ اصله درخت در فرهنگسرای تهران با مشارکت مسئولین این فرهنگسرا کاشت.

وی افزود: این برنامه به صورت همزمان در سایر استان‌ها در حد وسع و بضاعت اجرایی خواهد شد تا بتوانیم نام و یادی از این بزرگان داشته باشیم.

غضنفری با اشاره به اینکه بنیاد دعبل خزاعی، مرکز جامع خدمات به هیئات، تشکل‌های دینی و ستایشگران اهل بیت(ع) است، گفت: این درختان در بوستان باغ نو این فرهنگسرا غرس خواهد شد و به نام این شهدا و ستایشگران فقید پلاک خواهند شد. بنا داریم در این بوستان، بخشی را به نام شهدای ستایشگر و پیرغلامان فقید و در قید حیات ایجاد کنیم و امروز مراسم رونمایی از آن نیز انجام شد.

غضنفری در پایان خاطرنشان کرد: مراسم امروز با حضور مداحان و چهره‌هایی همچون خانواده شهید داوود عابدی، غلامعلی رجبی، ابراهیم هادی، مجید سیب‌سرخی، حسن شیخ‌آذری، مرتضی کریمی و بهرام مهرداد و ایثارگرانی همچون جواد علی‌گلی و محمود ژولیده و پیرغلامان یا خانواده‌های آنان همچون حاج اکبر بازوبند، حاج مهدی آصفی، حاج اصغر زنجانی، حاج غلامرضا سازگار، حاج رضا موید خراسانی و حاج علی انسانی و همچنین خانواده پیرغلامان مرحوم حاج علی آهی، حاج نادعلی کربلایی، حاج محمد کوثری و حاج فیروز زیرک کار و با حضور حجت‌الاسلام باباخانی مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

تصاویری از این برنامه را اینجا مشاهده کنید:

اخبار مرتبط

تابلو «اشک و آیینه» رونمایی شد

چاپ دوم «نمک‌گیر» روانه بازار شد

درگذشت یکی دیگر از پیرغلامان حسینی بر اثر کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha