شبکه هوشمند اقلام ضروری "هست اینجا"

شبکه هوشمند اقلام ضروری "هست اینجا"

به گزارش سراج24، یاسر محمدحسنی، مسئول شبکه هوشمند اقلام ضروری (هست اینجا) استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار "کرمان خبر" جزئیات عملکرد این مجموعه هوشمند را تشریح کرد.

وی گفت: مجموعه "هست اینجا" ،شبکه ای هوشمند وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و موسسه دانش بنیان "برکت" است.

محمدحسنی در توضیح اهداف این مجموعه افزود: اصلی ترین هدف "هست اینجا" را می توان ایجاد ثبات قیمت  در بازار و ارائه اقلام ضروری مورد نیاز مردم به زیر قیمت بازار عنوان کرد.

این مسئول تصریح کرد: شبکه هوشمند "هست اینجا "مردم محور است و تاکنون توزیع مایحتاج ضروری ارائه شده را نیز خود مردم و گروه های جهادی برعهده گرفتند.

محمدحسنی ضمن تقدیر و تشکر  از کمک و همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی کرمان و مدیر و متولیان آن  در خصوص  راه اندازی و تقویت مراکز توزیع شبکه "هست اینجا "  گفت: تاکنون بیش از 40 مرکز  در سراسر استان کرمان عهده دار توزیع اقلام ضروری این مجموعه هستند که در این بین ،6 مرکز به شهر کرمان اختصاص دارد.

مسئول شبکه توزیع اقلام ضروری استان کرمان در ادامه خاطر نشان کرد: فعالیت مجموعه "هست اینجا" با کمبود و افزایش قیمت ماسک در کشور آغاز شد و در این طرح، افزایش تولید ماسک در کارخانه های زیر مجموعه ستاد، منجر به کنترل قیمت ماسک و توزیع عادلانه آن در سطح کشور گردید.

محمدحسنی افزود:   انتخاب  اقلام ضروری در استان های مختلف متفاوت است و تاکنون در استان کرمان برنج ایرانی، ماسک و پوشک بچه (مرسی) با قیمتی به نسبت 20 تا 30 درصد پایین تر از قیمت بازار توزیع شده است.

وی تاکید کرد: توزیع گوشت گوساله نیز که اکنون در دو استان تهران و البرز آغاز شده است ،به زودی در استان کرمان نیز انجام می پذیرد.

مسئول شبکه هوشمند اقلام ضروری استان کرمان در پایان خاطرنشان کرد: در مجموعه "هست اینجا" برای هر کدملی سهم و بازه زمانی معینی تعیین شده است تا توزیع اقلام به صورت عادلانه بین افراد صورت گیرد و این طرح از سودجویی های احتمالی نیز  در امان بماند .

برای بازدید از سایت شبکه هوشمند "هست اینجا" اینجا را کلیک کنید

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

۳۲۱۳ بیمار در مراقبت‌های ویژه

وزیر کشور: گام نخست مدیریت هوشمند کرونا از شنبه اعمال می‌شود

مردم فعلا به سفر نروند

0 نظر

ارسال نظر

capcha