پدر یکی از شهدای مدافع حرم به فرزندش پیوست

پدر یکی از شهدای مدافع حرم به فرزندش پیوست

به گزارش سراج24، علی‌اکبر معز غلامی، پدر شهید حسین معز غلامی، از شهدای مدافع حرم که حدود چهار سال قبل در جریان مبارزه با نیرو‌های تکفیری مورد حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی در حماء سوریه به شهادت رسیده بود، بامداد امروز جمعه ۱۵ اسفند بر اثر سکته قلبی در سن ۶۹ سالگی دار فانی را وداع گفت.

مراسم وداع خانواده شهید معز غلامی با پیکر این پدر، پیش از ظهر امروز جمعه با مداحی امیر عباسی انجام شد و سپس، جمعی از مردم در مراسم مختصری به تشییع پیکر مرحوم علی‌اکبر معز غلامی پرداختند.

طبق گفته یکی از نزدیکان خانواده شهید معز غلامی، قرار است مراسمی پیش از تدفین این پدر، فردا از ساعت ۱۰ صبح بر سر مزار فرزندش، شهید مدافع حرم حسین معز غلامی در قطعه ۵۰ برگزار شود.

مرحوم علی‌اکبر معز غلامی، که خود از رزمندگان و جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود، فردا یا در قطعه مکرر ۲۵ یا قطعه والدین شهدا به خاک سپرده خواهد شد.

حسین معزغلامی، ششم فروردین ماه سال ۱۳۷۳ در امیدیه اهواز (پایگاه پنجم شکاری) متولد شد. او از مداحان و ذاکران اباعبدالله الحسین (ع) بود و همواره برای مصائب اهل‌بیت (ع) مداحی و نوحه‌خوانی می‌کرد. بعد از دریافت مدرک دیپلم به دانشگاه امام حسین (ع) راه یافت و در حالی که از اعضای فعال پایگاه بسیج قمر بنی‌هاشم حوزه ۱۱۳ تهران بود، به پیروی از عموی شهیدش «شهید محمدحسین معز غلامی» به سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و برای دفاع از حریم اهل بیت و اسلام به سوریه اعزام شد.

فرازی از وصیت‌نامه شهید حسین معز غلامی

حسین در سالروز تولد ۲۳ سالگی‌اش در روز جمعه ۴ فروردین ماه سال ۱۳۹۶ در منطقه حماء سوریه به شهادت رسید. ۳ تیر به چشم چپ، گونه راست و کتفش اصابت کرد و به دلیل موقعیت بد حضور وی در سنگلاخ، دندان‌ها و استخوان پایش نیز هنگام سقوط به زمین شکسته و پیکر وی چند ساعتی تا برگشت به نیرو‌های جبهه مقاومت بر زمین مانده بود.

پیکر پاک این شهید، هشتم فرودین ماه ۹۶ در قطعه ۵۰ بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

کنگره سه هزار شهید فرصتی برای همدلی و همکاری

آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور رییس جمهوری برگزار می‌شود

مادر شهید شهریاری آسمانی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha