بنای خانقاه را برای حفظ جان شهروندان کرمانشاهی تخریب کردیم

بنای خانقاه را برای حفظ جان شهروندان کرمانشاهی تخریب کردیم

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمد صالحی با اشاره به تخریب بنای خانقاه در محدوده میدان شهرداری کرمانشاه، اظهار کرد: این ملک، مخروبه و از بین رفته بوده و از موارد ثبت شده در میراث فرهنگی نبود، لذا به منظور حفظ جان شهروندان کرمانشاهی و رهگذران اندک بنای باقیمانده را تخریب کردیم.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی ادعایی مبنی بر ثبت این بنا نداشته است، افزود: این بنا طبق اسناد موجود به اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه واگذار شده و با توجه به اینکه این بنا در لیست آثار تاریخی ثبت نشده هیچ گونه اقدامات مرمتی روی آن انجام نشده بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه واقفان ملک در سالیان گذشته این اثر را به اوقاف واگذار کرده بودند، گفت: اسناد مربوط به وقف بنای خانقاه موجود است، اما با توجه به فرسودگی بنا و تخریب آن طی سال‌های گذشته که منجر به جان باختن یک شهروند کرمانشاهی شده بود تصمیمی مبنی بر تخریب این بنا گرفته شد.

وی ادامه داد: اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه به عنوان متولی ملک مذکور برای فوت جوان کرمانشاهی بر اثر تخریب بنای خانقاه بازخواست و دادگاهی شد، اهالی محل بارها طی نامه‌ای به استانداری و اوقاف اعلام کردند که هر لحظه ممکن است این ملک ریزش کرده و جان کسی به خطر بیفتد.

صالحی با تاکید بر اینکه بنای خانقاه ثبت تاریخی نشده بود، گفت: میراث فرهنگی امکان مرمت این اثر به دلیل عدم ثبت آن را نداشته و تخریب خانقاه صرفاً به منظور رفع تهدید جان شهروندان کرمانشاهی صورت گرفت.

اخبار مرتبط

مسجد جامع کرمانشاه میزبان نمازگزاران عید قربان

جشنواره کرامت در کرمانشاه برگزار می‌شود

دولت آینده عرصه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را گسترش دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha