طرح «نهال هم عهدی با شهدا» در استان مرکزی اجرا می‌شود

طرح «نهال هم عهدی با شهدا» در استان مرکزی اجرا می‌شود

به گزارش سراج24،  غلامرضا کریمی در حاشیه اجرای طرح «نهال هم عهدی با شهدا:» با اشاره به گرامیداشت یاد شهدا در ایام مختلف و به مناسبت‌های گوناگون گفت: خوشبختانه به برکت فرهنگ دینی و انقلابی کاشت نهال به یاد شهدا از چندین سال گذشته آغاز شده است.

وی افزود: در استان مرکزی از سال گذشته نهضت درخت کاری با یاد و نیت شهدا به برکت برگزاری کنگره شهدای استان شروع شد که در طی چندین مرحله در استان ۶۲۰۰ نهال کاشته شد و همه دستگاه‌ها و گروه‌های مردمی برای انجام این اقدام نیکو پای کار آمدند به طوری که حتی برخی از خانواده‌ها در خانه‌ها، باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی خود این اقدام را انجام دادند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان مرکزی تصریح کرد: در آستانه هفته درختکاری، نهضت نهال کاری در دستور کار ستاد گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس استان قرار گرفته است و یکی از طرح‌هایی که در این راستا اجرا می‌شود طرح «نهال هم عهدی با شهدا» است که به طور متمرکز در استان انجام می‌شود.

کریمی بیان کرد: با توجه به وجود موزه دفاع مقدس در اراک ۴۰ نهال در این مرکز فرهنگی با حضور خانواده معظم شهدا، استاندار محترم مرکزی و مسئولین به شکل محدود برگزار شد و در سایر شهرستان‌ها مکان‌هایی برای اجرای طرح «نهال هم عهدی با شهدا» پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: خوشبختانه در راستای نهضت درختکاری تاکنون گروه‌های جهادی و مردمی زیادی در استان اعلام آمادگی کرده‌اند که فعالیت‌های درختکاری خود را با نام و نیت شهدا انجام می‌دهند و عمده فعالیت آنها در مناطق روستایی و کم برخوردار متمرکز است.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان مرکزی خاطرنشان کرد: برای شناساندن فرهنگ دفاع مقدس و معرفی شهدا به عنوان الگوهایی برتر به نسل جوان و نوجوان نیازمند ابتکار عمل هستیم و کاشت نهال به نام و نیت شهدا قطعاً اقدامی همراه با ابتکار عمل است و این اقدام اگر به یک فرهنگ قالب تبدیل شود قطعاً آثار و برکات بسیار فراوانی خواهد داشت.

اخبار مرتبط

دولت سیزدهم زمینه طنین انداز شدن روحیه جهادی را در کشور فراهم کند

فقرزدایی و محرومیت‌زدایی رویکرد برنامه بنیاد غدیر

مسئولان دین خود را به مردم خوزستان ادا کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha