دپارتمان تخصصی مشاغل خانگی در مازندران راه اندازی می شود

دپارتمان تخصصی مشاغل خانگی در مازندران راه اندازی می شود

به گزارش سراج24، علی اوسط هاشمی در جلسه شورای اداری با بیان اینکه سال آینده شکوفایی و بهار آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد است و باید از مشارکت بخش خصوصی نهایت استفاده را کرد، گفت: در حال حاضر ۳ مرکز تخصصی در استان مازندران و ۴۳ مرکز تخصصی در کشور ایجاد شده است.

وی گفت: ارتباط میان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه حاکی از حمایت مهارت دارد. این اعتقاد وجود دارد که فرد متقاضی با واقع شدن در مسیر مهارت به سوی شغل پایدار هدایت شود و این عین عدالت آن است.

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود دریا در مازندران افزود: وجود دریای خزر و ساحل این دریا می‌تواند به رشد و کار کردن صنایع دریایی کمک کند و صنعت دریا برای استان‌های شمالی و جنوبی مهم است وآموزش فنی و حرفه‌ای باید در این صنعت ورود پیدا کند.

وی گفت: دپارتمان مشاغل خانگی در استان مازندران توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مصوب شد و بزودی در این استان به صورت پایلوت سومین مرکز تخصصی مشاغل خانگی کشور در استان مازندران ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ادامه داد: باید در جامعه، مهارت آموزان که به عنوان سرمایه ملی کشور محسوب می‌شوند را حفظ کرد و اکنون ۴۵ درصد از مراجعین به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها هستند.

وی با اظهار اینکه چهار هزار و ۵۰۰ استاندارد در سازمان وجود داشت که تاکنون دو هزار استاندارد جدید بر پایه شایستگی ارزیابی و بر پایه شغل، مشاغل و حرفه توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تدوین شد و هزار جلد آن در هفته آتی رونمایی می‌شود، ترویج و توسعه گفتمان ملی مهارت را تنها راه برون رفت از مشکلات اشتغال کشور بیان کرد.

هاشمی از طرح یارانه مهارت خبر داد و اضافه کرد: طرح یارانه مهارت توأم با معیشت با عزت یکی از طرح‌های مهم سازمان به مجلس شورای اسلامی است و این یارانه‌ها به جوانان جویای کار داده شود.

وی ادامه داد: الزام بنگاه‌های اقتصادی جهت جذب نیرو از مهارت آموختگان فنی و حرفه‌ای به عنوان یک طرح دیگر طبق تبصره ۱۱ به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.

اخبار مرتبط

۸۱۰۰ طرح اشتغال مددجویان در مازندران اجرا شد

۵ هزار نفر ساعت در زنجان آموزش طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دیدند

اجرای طرح ضیافت الهی در ۱۳ امامزاده مازندران

0 نظر

ارسال نظر

capcha