افزایش ۵ درصدی ازدواج بعد از ۲۵ سال در کشور

افزایش ۵ درصدی ازدواج بعد از ۲۵ سال در کشور

به گزارش سراج24، محمدمهدی تندگویان در ستاد ساماندهی امور جوانان استان که با محوریت هویت دینی و ملی برگزار شد، اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب تحول‌گرا و آینده‌نگر است و وظیفه تمام نهادها این است که روند اقدامات را بر اساس بیانیه بررسی مجدد کنند زیرا به اصلاح ساختار برآیند و هم‌افزایی نیاز است.

وی بیان داشت: یکی از مشکلات کشور این است وقتی یک دستگاه وارد موضوعی می‌شود بقیه دستگاه‌ها خود را کنار می کشند در حالی که دستور رهبری دستور حاکمیتی و لازم الاجرا برای همه دستگاه‌هاست.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: دستگاه‌ها پایش عملیاتی نسبت به حضور جوانان در بخش‌های مختلف را داشته باشند تا مصوبات خوبی برای رفع مشکلات در ستاد ساماندهی امور جوانان داشته باشیم.

وی تصریح کرد: مدل آماری به ریشه‌یابی مشکلات جوانان کمک نکرده است، زیرا هنوز مشکلات را در سطح جامعه شاهد هستیم و استان کرمان دارای منابع و ظرفیت‌های خوبی‌ست و طی سال جاری بعد از ۲۵ سال افزایش ۵ درصدی ازدواج در کشور را داریم و کرمان رتبه سوم در این زمینه را دارد.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: حاشیه نشینی در کرمان بیداد می‌کند و این در شرایطی‌ست که با اجرای پروژه‌ها در روستاها می‌توان از مهاجرت جوانان جلوگیری کرد.

تندگویان بیان داشت: ۳ هزار و ۷۰۰ تشکل جوانان با حدود ۲ میلیون عضو در کشور داریم و حتی یک نفر دستگیری در اغتشاشات سال‌های اخیر از بین این اعضا نداشتیم.

حفظ انقلاب باید به‌دست جوانان اتفاق افتد

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور هم در این نشست اظهار داشت:  توجه به مسئله جوانان و نقش آنها در تثبیت پایه‌های انقلاب اسلامی یکی از مهمترین موضوعات در بیانیه گام دوم انقلاب است و جوانان باید انقلاب را وارد مرحله تمدن‌سازی و تمدن نوین اسلامی کنند.

زهرا عابدینی ادامه داد: مقام معظم رهبری معتقدند هر مشکلی در جامعه به دست جوانان باز می‌شود و روح اصلی در بیانیه امید است و باید توسط جوانان رقم بخورد و حضرت امام خمینی (ره) در رابطه با انقلاب می‌گویند حفظ انقلاب از انقلاب هم مهمتر است، بنابراین حفظ انقلاب باید به‌دست جوانان اتفاق افتد.

وی عنوان کرد: اگر قرار باشد فردا و آینده روشنی را برای انقلاب اسلامی رقم بزنیم باید همه نگاه‌ها به سمت جامعه جوان کشور برود و گفتمان انقلاب باید از نسل اول انقلابی به نسل سوم توسط نسل میانی انتقال پیدا کند و در ۴۰ سال اخیر همه مسؤولیت‌ها بر عهده جوانان بوده است.

عابدینی تصریح کرد: جوانان نگاه به‌روز و مترقی‌تری نسبت به گذشتگان دارند و بهتر می‌توانند مسائل را درک و تحلیل کنند و کشور را به سمت آینده‌ای روشن سوق دهند.

ترکیب ستاد جوانان دیگر امنیتی نیست

در این نشست همچنین استاندار کرمان اظهار داشت: ترکیب ستاد ساماندهی امور جوانان کشور در گذشته امنیتی بود و ترکیب جدید کاملا فنی و بر اساس تجارب شکل گرفته است.

علی زینی‌وند بیان کرد: گوش کشور از حرف‌های کلی پُر است و در بالاترین سطوح کشور سیاست‌گذاری می‌کنیم و حدود ۲۰ هزار سند تولید شد و مقام معظم رهبری وقت گذاشتند و حتی برخی از کلیدواژه‌های تولید جمعیت ایشان در اسناد جا گرفت اما وقتی اسناد به مجلس و دولت می‌آید، هیچ شباهتی با سند ندارد زیرا افراد آموزش برای اجرای آن ندیده‌اند.

وی افزود:  در تولید سند و راهبرد انباشت تجربه و علم داریم و مشکلی نداریم و حجمی از ایده‌های خوب در سطوح علی کشور تولید شده اما نتوانسته‌ایم این حلقه را به اجرا وصل کنیم.

استاندار کرمان بیان داشت: حجم زیادی از هویت جوانان برگرفته از فضای مجازی و مفاهیمی است که هیچ مناسبتی با هویت ایرانی، انقلابی و اسلامی ما ندارند و کار انفرادی نتیجه نمی‌دهد و کار تشکلی به نتیجه می‌رسد.

کرمان میزبان ششمین کنگره ملی جوانان

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در این نشست اظهار داشت: ششمین کنگره ملی جوانان طی دو روز به میزبانی کرمان در حال برگزاری است و سخنرانان ملی در کرمان حضور پیدا کردند و جلساتی با حضور اعضای مجمع جوانان برپا شد و برگزاری کارگاه‌ها نیز طی امروز در حال برگزاری‌ست.

میثم پاریزی با اشاره به اینکه تفکر جوانان باید با گفتمان‌سازی و اعتماد به جوانان در مسائل مختلف عمیق‌تر شود، ابراز کرد: سامانه ملی امید زندگی طی سال جاری در کرمان رونمایی شده که یک سامانه مشاوره و قابل نصب بر روی تلفن همراه است و اقدامات مشاوره‌ای را برای گروه‌های سنی مختلف انجام دهد.

وی افزود: دبیرخانه شبکه آسیب‌های اجتماعی در استان کرمان است و مسائل و مشکلات مناطق حاشیه‌ای را بررسی می‌کند.

پویش ملی نقش من در بیانیه گام دوم انقلاب

نماینده اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان استان کرمان هم در سخنانی با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: خوانش بیانیه بین دانش‌آموزان آغاز شد و از آنجا که زُبده‌یابی و زُبده‌پروری از وظایف انجن است، بنابراین کتاب‌کار بیانیه گام دوم انقلاب طراحی شده است.

شیخی ادامه داد: نخستین پویش ملی نقش من در بیانیه گام دوم انقلاب مبتنی بر کتاب‌کار شکل گرفته است و این پویش از جمعه هفته جاری کلید می‌خورد و امیدواریم تبلیغ لازم برای این برنامه صورت گیرد تا شاهد اتفاقات خوبی شکل گیرد.

اخبار مرتبط

هلال احمر کرمانشاه با اهدای خون نعمت زندگی را با دیگران سهیم شد

«طوفان فکری» روشی برای پرورش خلاقیت در نوجوانان و جوانان

اقدام جهادی یاران آسمانی در توزیع بسته‌های معیشتی در کرمانشاه

0 نظر

ارسال نظر

capcha