۱۲۶ زندانی از زندانهای آذربایجان غربی آزاد شدند

۱۲۶ زندانی از زندانهای آذربایجان غربی آزاد شدند

به گزارش سراج24، امروز ظهر پنجشنبه همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان زندان‌های کشور به استان ۱۲۶ نفر از زندانیان این استان به آغوش گرم خانواده‌هایشان بازخواهند گشتند.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در حاشیه مراسم آزادی این زندانیان گفت: تراکم جمعیت زندانیان در زندان مهاباد بیشتر از ظرفیت است و انتظار داریم برای این مساله توسط مقامات محلی چاره اندیشی شود.

محمدمهدی حاج محمدی با بیان اینکه در حاکمیت اسلامی حفظ کرامت انسان‌ها یک اصل است و زندانیان نیز دارای حقوق شهروندی و کرامت انسانی هستند، ادامه داد: اعتقاد ما این است که خدمت در زندان‌ها در نظام اسلامی یک فرصت است که می‌توان به افراد آسیب دیده جامعه کمک کرد.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: اگر ما بتوانیم با اجرای کامل برنامه‌های اصلاحی و تربیتی شرایط مناسب را برای بازگشت زندانیان به زندگی شرافتمندانه فراهم نمائیم یقیناً زندانیان نیز در این مسیر تلاش متقابلی انجام خواهند داد.

حاج محمدی افزود: با توجه به توسعه برنامه‌های فرهنگی در زندان‌ها، مددجویانی که حضور فعال در این برنامه‌ها داشته باشند از امتیازات قانونی برخوردار خواهند شد.

خدرلو، فرماندار شهرستان مهاباد هم انتقال زندان مهاباد به خارج از شهر و توجه ویژه به راه باز برای زندانیان را از مطالبات کلیدی عنوان کرد و افزود: همزمان با سفر رئیس سازمان زندان‌های کشور به مهاباد زمینه آزادی ۱۰ زندانی مهابادی فراهم شد که بدون شک زندگی دوباره ای برای زندانی و خانواده‌هایشان خواهد بود.

 
 

اخبار مرتبط

آزادی 183 زندانی جرائم غیرعمد نیازمند کمک خیرین و مردم نیک اندیش کردستان است

۵۰ آشپزخانه اطعام مهدوی در آذربایجان غربی افتتاح می شود

وظیفه روحانیون، بصیرت بخشی به جامعه برای مقابله با دشمنان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha