هدف اصلی پویش نیروی جوان انقلاب عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب است

هدف اصلی پویش نیروی جوان انقلاب عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب است

به گزارش سراج24، علیرضا احمدی عضو هیات موسس شورای هماهنگی نیروهای انقلاب اسلامی درمراسم رونمایی از سامانه پویش نیروی جوانان انقلاب اسلامی و آغاز به کار این پویش گفت: حدود سه سال از انتشار بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می گذرد و این بیانیه باید عملیاتی شود.

وی افزود: مقام معظم رهبری این بیانیه را به گونه‌ای تدوین و تنظیم کردند که جوانان بتوانند آن را کاربردی و عملیاتی کنند برای همین لازم است بین جوانان انقلابی انسجام ایجاد شود و کارگروه ها و کمیته هایی تشکیل شود تا بتوانند این بیانیه را کاربردی و راهبردی کنند.

احمدی افزود: برای همین لازم بود یک مجموعه با این هدف تشکیل شود و پویش نیروهای جوان انقلاب اسلامی هم با این هدف تشکیل شده است. این مجموعه متعلق به جوانان کشور است جوانانی که به دنبال این هستند که کشور زیر سایه اسلام، قران،  اهل بیت و ولایت پیشرفت کند.

عضو هیات موسس شورای هماهنگی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه هدف اصلی پویش نیروی جوان انقلاب اسلامی راهبردی کردن بیانیه گام دوم انقلاب است، تصریح کرد: تا کی می خواهیم بنشینیم و حرف بزنیم؟ امروز روز حرف زدن و نشستن نیست. امروز روزی است که همه ما از کوچک و بزرگ باید دست به دست هم بدهیم تا کشور وارد مسیر پیشرفت و توسعه شود و به اهداف عالیه نظام برسیم.

وی تصریح کرد: امروز جوانان انگیزه و توان لازم را برای تحقق اهداف عالیه نظام دارند و انشاالله بتوانیم با استفاده از تجربه بزرگان به کمک جوانان در این مسیر حرکت کنیم.

احمدی اظهار داشت: سامانه‌ای با نام سامانه «پنجا» برای پویش ایجاد شد و انشاالله دهه ۵۰؛ دهه بسیار مهمی برای تحول و توسعه نظام اسلامی خواهد بود.

عضو هیات موسس شورای هماهنگی نیروهای انقلاب اسلامی یادآور شد: ما در سطح کشور جوانان خوب و نخبه زیادی داریم که باید از آنها استفاده شود کسانی که در این سامانه ثبت نام می کنند مطمئن باشند که از آنها استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: تمام مسئولان نظام و کسانی که دغدغه نظام و انقلاب را دارند باید کمک کنند که جوانان باهم منسجم شوند. ما هیچ مطالبه ای برای خودمان نداریم و برای رضای خدا و برای کمک به تحقق اهداف عالی نظام و در راستای لبیک به ندای مقام معظم رهبری فعالیت خواهیم کرد.

احمدی ادامه داد: هیچ نگاه سیاسی و سیاست‌زده در پویش نیروهای جوان انقلاب اسلامی نیست و نگاهمان یک نگاه متعالی اسلامی و انقلابی است و ما بر اساس منویات مقام معظم رهبری قدم برداشت و صرفاً به فکر انقلاب و نظام هستیم.

وی افزود: پستهای نظام باید مانند امانت تلقی شوند و باید از کسانی که توانایی نگهداری این امانت را دارند برای پذیرش  مسئولیت دعوت شود و هر کسی بهتر می تواند مدیریت کند مسئولیت باید به آن سپرده شود. ما باید بر اساس سیاست گذاری رهبر انقلاب حرکت کنیم.

عضو هیات موسس شورای هماهنگی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به پیام آیت‌الله مکارم شیرازی برای پویش گفت: هیئت موسس پویش نیروهای جوان انقلاب نامه‌ای را به آیت‌الله مکارم نوشتند و از ایشان خواستند توصیه‌ای برای ما داشته باشند که ما از این مرجع عالیقدر تشکر می کنیم که همیشه پشتیبان جوانان بودند و این پویش نیز با توصیه و پیام ایشان آغاز به کار کرد.

احمدی خاطرنشان کرد: هیئت موسس پویش ۳۰ نفر از جوانان نخبه و کارآمد هستند که این هیئت موسس، شورای مرکزی را در سطح کشور و استان ها تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه همه ما موظف هستیم در راستای معنویت و اخلاق حرکت موثر داشته باشیم، گفت: اینکه مردم امروز از برخی مسائل گلایه دارند به این دلیل است که معنویت و اخلاق در عملکرد مسئولان کم‌رنگ شده است.

عضو هیات موسس شورای هماهنگی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: این پویش می‌تواند در جهت پیشرو پیشبرد اهداف انقلاب اثرگذار باشد و سامانه‌ای که برای پویش طراحی شده می‌تواند در ساماندهی و شناسایی جوانان نقش ویژه‌ای داشته باشد.

وی افزود: اهداف عالی انقلاب نباید بر زمین بماند و ما جوانان بسیاری داریم که می‌توانند در این زمینه کمک کنند.

گفتنی است در ادامه دو تن از نمایندگان مجلس و جمعی از اساتید دانشگاه  نکاتی را در رابطه با راه اندازی این پویش و نقش جوانان در کمک به اهداف نظام مطرح کردند.

علاقمندان برای پیوستن به این پویش می‌توانند به سامانه panjajavan.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

باید با تحریم و تحریف مبارزه کرد/ ضرورت ایجاد تحول در جامعه

امسال راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران با حضور مردم برگزار می‌شود

آمریکایی‌ها حتی یک پیروزی در برابر انقلاب اسلامی نداشتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha